Główny podejrzany ws. śmierci Polaka w Harlow zwolniony za kaucją

Świat
Główny podejrzany ws. śmierci Polaka w Harlow zwolniony za kaucją
Polsat News

Policja w Harlow w hrabstwie Essex przesłuchała w piątek głównego podejrzanego o spowodowanie śmierci 40-letniego Polaka Arkadiusza J. i po raz drugi zwolniła go z aresztu za kaucją. 15-latek ma obowiązek stawić się na policji ponownie 31 października.

Jak poinformowała Donna Veasey z biura prasowego Essex Police, funkcjonariusze w dalszym ciągu prowadzą śledztwo w tej sprawie.

 

Pod koniec sierpnia trzech Polaków zostało zaatakowanych na placu handlowym The Stow w Harlow. Jeden z nich - 40-letni Arkadiusz J. - został raz uderzony w głowę. Polak trafił do szpitala w stanie krytycznym i zmarł dwa dni później.

 

Po śmierci mężczyzny policja zatrzymała sześć osób podejrzewanych o udział w napaści. Wszyscy zostali następnie zwolnieni z aresztu za kaucją z obowiązkiem stawienia się na komisariacie 7 października.

 

Oczyszczeni z podejrzeń

 

Jak poinformowała w czwartek policja hrabstwa Essex, pięć osób zostało oczyszczonych z podejrzeń ze względu na brak wystarczającego materiału dowodowego. Nie będą oni brani pod uwagę na dalszym etapie śledztwa.

 

Według źródeł PAP, działania policji prowadzone są w kierunku postawienia szóstemu zatrzymanemu, 15-letniemu chłopcu, zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci. Policja odmówiła potwierdzenia tej informacji.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie