Kłusownik nagrany w trakcie zakładania wnyków

Polska
Kłusownik nagrany w trakcie zakładania wnyków
Państwowa Straż Łowiecka/KWP Lublin

53-letni mężczyzna podejrzany o kłusownictwo w gminie Józefów nad Wisłą (woj. lubelskie) został zatrzymany tuż po tym, jak rozstawiał sidła. Podczas przeszukania jego mieszkania odnaleziono wnyki, poroża zwierząt oraz mięso sarny. Mężczyzna konsekwentnie utrzymywał, że nie ma z tym nic wspólnego. Przyznał się dopiero, gdy policjanci pokazali mu film, który nagrała Państwowa Straż Łowiecka.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Łowieckiej przeszukali posesję 53-letniego mieszkańca gminy Józefów nad Wisłą, gdyż podejrzewali go o ustawianie wnyków.


Po przeszukaniu mężczyzna został zatrzymany.

 

Kłusownik wnioskuje o dobrowolne poddanie się karze


Na nagraniu z  kamery monitoringu, które pokazano mężczyźnie widać zakładającego wnyki sprawcę. 53-latek złożył już  wniosek o możliwość dobrowolnego poddania się karze. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

 


Strażnicy leśni i łowieccy coraz częściej walczą z kłusownictwem stosując kamery i fotopułapki, które mogą rejestrować moment zakładania sideł czy wnyków, przejeżdżania samochodem po lesie i oddawania strzałów do zwierzyny.

 

polsatnews.pl

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie