Zniszczył samochód, na masce wyrył napis "Allah Akbar". Jest nagroda za informację o wandalu

Polska
Zniszczył samochód, na masce wyrył napis "Allah Akbar". Jest nagroda za informację o wandalu
Stołeczna policja

Policja z warszawskiej Ochoty opublikowała zdjęcie poszukiwanego mężczyzny, który 11 września zniszczył samochód zaparkowany przy Al. Jerozolimskich. Z kolei Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych ogłosił, że przekaże tysiąc zł nagrody osobie, która wskaże sprawcę. Mężczyzna miał się bowiem dopuścić czynu tylko dlatego, że właścicielka auta "miała ciemniejsza karnację".

Każdego, kto na opublikowanym zdjęciu rozpoznaje mężczyznę, policja prosi o kontakt z funkcjonariuszami z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III pod numerem telefonu (22) 603 93 66 lub (22) 603 93 55. Informacje można również przekazywać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres oficer.prasowy.krp3@ksp.policja.gov.pl.

 

Z kolei Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych napisał na Facebooku:  "To człowiek, który zniszczył w Warszawie samochód dziewczynie, tylko dlatego, że miała ciemniejszą karnację i warkoczyki we włosach. Najprawdopodobniej uznał, że jest muzułmanką. Sprawca powybijał szyby a na masce auta wyrył napis: Allah Akbar. Jeśli rozpoznajesz tego człowieka, daj nam znać, my zrobimy resztę. Gwarantujemy ci anonimowość. Dzięki nagrodom kilku rasistów już udało nam się odnaleźć i postawić przed wymiarem sprawiedliwości". Organizacja wyznaczył tysiąc zł nagrody.

 

 

 

 

polsatnews.pl

jak/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie