Chińczycy i Arabowie na bursztynowym szlaku

Biznes
Chińczycy i Arabowie na bursztynowym szlaku
Flickr.com/Marco Varisco

Zarządzająca nadmorską autostradą Gdańsk Transport Company może zmienić właścicieli. "W gronie zainteresowanych są m.in. fundusze chińskie i arabskie" - pisze "Puls Biznesu".

AmberOne to bursztynowy szlak autostrady A1, którą na odcinku z Gdańska do Torunia zarządza koncesjonariusz - Gdańsk Transport Company.

 

Akcjonariuszami jest m.in. Skanska, która jest wymieniana na pierwszym miejscu wśród podmiotów przygotowujących się do wyjścia ze spółki. Ma ona 30 proc. akcji, ale z informacji "PB" wynika, że nie wszystkie mogą trafić pod młotek.

 

W puli ok. 60 proc. akcji

 

Przedstawiciele funduszy inwestycyjnych twierdzą, że jeśli Skanska zdecyduje się na transakcję, to wraz z nią swoje akcje sprzedać może też kilku innych akcjonariuszy. "W sumie do nabycie może być około 60 proc." - czytamy w artykule.

 

W gronie zainteresowanych nieoficjalnie wymieniany był m.in. fundusz infrastrukturalny Meridan, który jest akcjonariuszem Autostrady Wielkopolskiej. Według jednego z przedstawicieli firm działających na autostradowym rynku, wśród potencjalnych nabywców są także firmy oraz fundusze arabskie i chińskie próbujące ulokować kapitał w Europie.

 

PAP

po/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze