Kot - gwiazda internetu, teraz ma swój własny pomnik

Kultura
Kot - gwiazda internetu, teraz ma swój własny pomnik
facebook.com/tombilikedi

Puchaty kot o imieniu Tombili był dobrze znany nie tylko mieszkańcom Stambułu, gdzie zazwyczaj wylegiwał się na jednej z ławek, ale także użytkownikom internetu. Ci z kolei, po jego śmierci, aby uczcić pamięć zwierzaka postanowili wznieść mu pomnik.

Tombiliego, bohatera internetowych memów, najczęściej można było spotkać przy stambulskiej ulicy Gulec, gdzie swobodnie wylegiwał się na jeden z betonowych ławek. Kot był bezpański, ale mieszkańcy miasta dbali o to, by nie brakowało mu pożywienia. Zwierzak 1 sierpnia zdechł. Wcześniej przez miesiąc zmagał się z chorobą.

 

 

 

Po śmierci kota w miejscu, w którym spędzał najwięcej czasu zaczęło się pojawiać mnóstwo papierowych ulotek, na których widniał dopisek: "Będziesz żył w naszych sercach. Byłeś maskotką naszej ulicy! Kochany Tombili przegrał walkę o życie pierwszego sieprnia!".

 


 

Jednak dla fanów internetowych memów z udziałem kota to nie wystarczyło. Niedługo później utworzyli oni petycję do władz Stambułu, aby pamięć kota uświetnić specjalnym marmurowym pomnikiem. Jak podaje lokalny dziennik "Hurriyet Daily News", pomysł w szybkim czasie zyskał  blisko 17 tys. zwolenników i został zatwierdzony przez władze.

 

Pomnik "Pamięci Tombiliego" przedstawiający wizerunek kota leżącego na ławce został odsłonięty 4 października.

 

 

 

 

 

 

hurriyetdailynews.com, thedodo.com, english.alarabiya.ne

wjk/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie