Fortuna Trumpa stopniała o 800 mln dolarów w ciągu roku

Świat
Fortuna Trumpa stopniała o 800 mln dolarów w ciągu roku
Flickr/Daniel Huizinga/CC BY 2.0

Majątek miliardera kandydującego na prezydenta USA Donalda Trumpa zmniejszył się w ciągu roku o 800 mln dolarów – policzył amerykański magazyn "Forbes" w najnowszym rankingu najbogatszych Amerykanów. Majątek Trumpa został wyceniony na 3,7 mld dolarów.

Donald Trump spadł o 35 miejsc w rankingu - na 156. pozycję. Powodem jest - podał "Forbes" - spowolnienie rynku nieruchomości w Nowym Jorku, co oznacza, że spadła wartość budynków posiadanych tam przez Trumpa, ze słynną Trump Tower na Manhattanie na czele. Mniej warte są także inne nieruchomości miliardera, jak kompleks Mar-a-Lago na Florydzie.

 

Ponadto magazyn przypomina, że Trump przekazał na własną kampanię wyborczą 7 mln dolarów w formie darowizny, a kolejne 48 mln dolarów jako pożyczkę. Według "Forbesa", pieniądze te są nie do odzyskania.

 

Na czele listy Bill Gates

 

W rankingu po raz 23. z rzędu pierwsze miejsce zajmuje współzałożyciel Microsoftu Bill Gates, którego fortuna wzrosła przez rok z 76 do 81 mld dolarów.

 

Zmieniła się za to obsada kolejnych miejsc. Po raz pierwszy od 16 lat słynny inwestor Warren Buffet nie jest na drugim, lecz na trzecim miejscu, z majątkiem 65,5 mld dolarów (wzrost o 3,5 mld przez rok).

 

Wyprzedził go, zajmując drugie miejsce, założyciel internetowego sklepu Amazon Jeff Bezos, którego fortuna została oszacowana na 67 mld dolarów.

 

PAP

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie