"To może debata, Panie Prezesie?" - Tusk do Kaczyńskiego

Polska
"To może debata, Panie Prezesie?" - Tusk do Kaczyńskiego
PAP/EPA/STEPAN FRANKO

"To może debata, Panie Prezesie? O Europie, Polsce i Pana insynuacjach" - tak szef Rady Europejskiej Donald Tusk odpowiedział na Twitterze na słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który mówi, że wyobraża sobie, iż polski rząd nie poprze Tuska na drugą kadencję w RE. - Prezes Kaczyński nie będzie promował taką debatą pana Donalda Tuska - powiedziała rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek.

Chodzi o wywiad jakiego gazecie "Polska The Times" udzielił Jarosław Kaczyński. Rozmowa w pełnej wersji ukaże się w piątek. We wtorek fragment wywiadu został opublikowany na stronie internetowej gazety.

 

Prezes PiS stwierdził, że wyobraża sobie, iż "polski rząd nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej". Dodał też, że "Tusk to jest wielki problem".

 

Pytany, dlaczego rząd nie zamierza wspierać w Brukseli byłego polskiego premiera, Kaczyński mówi, że w Polsce - w Sejmie i w prokuraturze - toczą się postępowania, które mogą doprowadzić do tego, że byłemu premierowi zostaną postawione jakieś zarzuty. Kaczyński podkreślił, że ma wątpliwości, "czy taka osoba powinna stać na czele Rady Europejskiej".

 

Na odpowiedź Tuska nie trzeba było długo czekać:

Odpowiedź w mediach społecznościowych była natychmiastowa. Błyskawicznie została polubiona przez kilkaset osób i zyskała tyleż samo udostępnień.

 

Komentarze propozycji złożonej przez Donalda Tuska były oczywiście podzielone. Od euforycznego poparcia i obrazkowych ocen...

 

 

 

 

... po krytyczne

 

 

  

 

 

 

polsatnews.pl

 

grz/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie