"Wpisuje się w retorykę pogardy" - Szumlewicz w programie "Tak czy Nie" o szefie MSZ

Polska
"Wpisuje się w retorykę pogardy" - Szumlewicz w programie "Tak czy Nie" o szefie MSZ
Polsat News
W programie "Tak czy Nie" dyskusja o wypowiedziach ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego.

Zapytany o ogólnopolski protest kobiet przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego minister spraw zagranicznych powiedział "niech się bawią", co wywołało burzę i został wezwany na rozmowę przez premier Szydło. Lewicowy publicysta Piotr Szumlewicz i poseł Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15 w programie "Tak czy Nie" byli zgodni, że Witold Waszczykowski powinien zostać zdymisjonowany.

- On w ogóle nie powinien być ministrem, więc dymisja dawno temu, teraz tym bardziej - stwierdził Piotr Szumlewicz. - To jest typowa arogancja tej władzy. Myślę, że on się (minister Waszczykowski – red.) bardzo dobrze wpisuje w retorykę pogardy, nienawiści wobec wszelkich ludzi inaczej myślących. Byli ludzi gorszego sortu, mieliśmy komunistów i bandytów, teraz mamy jakieś "śmieszne kobitki" - uzasadniał.


Rację przyznał mu poseł Rzymkowski z Kukiz’15. - Minister spraw zagranicznych powinien być dyplomatą, a ta jego wypowiedź jest antytezą dyplomacji - stwierdził Rzymkowski uznając, że minister Waszczykowski faktycznie powinien pożegnać się ze stanowiskiem.

 

"Pan nie lubi kobiet, mówi tylko o płodach"


Później jednak, gdy doszło do rozmowy dotyczącej samego "czarnego protestu" i aborcji, do czego w wypowiedziach odnosił się minister Waszczykowski, goście prowadzącej program Agnieszki Gozdyry weszli w ostrą wymianę zdań.  


- Każecie kobietom rodzić te dzieci nawet, jak one tego nie chcą. Wydaje mi się, że dzisiaj jest bardzo dobry moment, żeby mówić nie o zespole Downa, nie o zgwałconych kobietach... - mówił Szumlewicz, ale w słowo wszedł mu poseł Rzymkowski. - Płody nie są ludźmi? - zapytał.


- Nie, płody nie są ludźmi, a kobiety są ludźmi. Pan nie lubi kobiet, mówi tylko o płodach. Kobiety, kiedy nie chcą dzieci, to nie powinny ich mieć - stwierdził Szumlewicz.

 

"Pana tezy to stek bzdur"


Rzymkowski odparł, że "nie chce ustosunkowywać się do tego typu inwektyw". - Pan troszeczkę przeszarżował. Pan stwierdził, że ja nie lubię kobiet. Na jakiej podstawie pan tak stwierdził? Pana tezy to stek bzdur - dodał.

 


Na stronie głównej portalu polsatnews.pl zadaliśmy pytanie w sondzie: "Czy minister Waszczykowski powinien zostać zdymisjonowany po swoich wypowiedziach pod adresem kobiet?". Przeważająca liczba głosujących uznała, że szef MSZ powinien pożegnać się ze stanowiskiem, uznało tak 76,1 proc. głosujących. Przeciwnego zdania było 23,9 proc. biorących udział w sondzie.

 

Wszystkie odcinki programu są dostępne tutaj.

 

Polsat News

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie