"Twórcy tego programu przywrócili mi godność" - "Państwo w Państwie" świętuje 5. urodziny

Polska
"Twórcy tego programu przywrócili mi godność" - "Państwo w Państwie" świętuje 5. urodziny
Przemysław Talkowski, foto: Polsat News

Z okazji piątych urodzin programu oraz emisji odcinka numer 200, twórcy programu "Państwo w Państwie" podsumowali dotychczasową działalność. - W tym programie czujemy się bardzo wspierani. Dlatego na następne 5 lat życzę, aby trwał dla ludzi, którzy potrzebują pomocy - powiedziała Maria Jędrzejczyk, która przez lata walczyła z urzędnikami. Była bohaterką jednego z odcinków.

Redaktorzy programu rozmawiali m.in. z osobami, którym pomogli, oraz z gośćmi, którzy brali udział w często bardzo emocjonujących dyskusjach w studiu.

 

- Życzę wszystkiego najlepszego i bardzo dziękuję wszystkim redaktorom za pomoc  - powiedział Jan Kozodój, który walczy o pieniądze na rehabilitację chorej córki.

 

- Czułem się bardzo osamotniony. Wszyscy byli przeciwko mnie. Nie miałem do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc. Byłem zdołowany  - dodał natomiast Roman Szewczuk, pokrzywdzony przez urzędników skarbowych.

 

- Twórcy tego programu przywrócili mi godność i świadomość, że nie jestem przestępcą, ale osobą pokrzywdzoną. Dziękuję tym ludziom ponieważ tutaj czuję, że oni są dla mnie i rozumieją mój ból - przyznał.

 

Niosą pomoc ofiarom samowoli urzędniczej

 

Program współtworzony przez redakcję publicystyki i zespół młodych dziennikarzy Polsat News jako jedyny w Polsce piętnuje przypadki nadużywania prawa, korupcji i nepotyzmu w relacjach państwo – przedsiębiorca.
 
Scenariusz każdego z programów dotyczy szczególnie jaskrawego przypadku samowoli urzędniczej, skutkiem której jest bankructwo przedsiębiorstwa, ruina przedsiębiorcy i utrata pracy przez pracowników. Dziennikarze ścigają takie przypadki, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych.
 
Emisja programu - w każdą niedzielę o godz.19.30. Na głównej antenie Polsatu i na Polsat News.

 

polsatnews.pl

po/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie