Ostrzeżenie przed podrobionym alkoholem. Na Ukrainie zmarło 37 osób

Polska
Ostrzeżenie przed podrobionym alkoholem. Na Ukrainie zmarło 37 osób
Flickr/Stephen Hynds

"W związku z zaistniałymi przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wszelkich wyrobów zawierających alkohol pochodzących z niewiadomych źródeł" - poinformowano. Na Ukrainie po zatruciu alkoholem zmarło już 37 osób.

Wśród niewiadomych źródeł wymieniono alkohol przeznaczony do "sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne placówki handlowe".

 

Służba Celna poinformowała także, że działania jej "oraz innych służb potwierdzają, że nielegalny alkohol sprzedawany jest głównie w butelkach plastikowych (zwyczajowo wykorzystywanych jako opakowania jednostkowe oleju spożywczego), ale i w butelkach szklanych po wódkach różnych marek polskich i zagranicznych".


Opakowania zwykle nie posiadają ponadto zabezpieczeń w postaci banderol akcyzowych. 

 

Widzisz coś podejrzanego? Dzwoń!

 

Służba Celna prosi także o pomoc. O zauważeniu prób sprzedaży takich wyrobów należy niezwłocznie poinformować najbliższy urząd celny, komisariat policji lub posterunek Straży Granicznej.

 

Telefon interwencyjny Służby Celnej: 800-060-000;

e-mail: powiadom-clo@mofnet.gov.pl

 

polsatnews.pl

pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie