Napady, włamania i kradzieże kantorów. Zatrzymano 5 członków gangu

Polska
Napady, włamania i kradzieże kantorów. Zatrzymano 5 członków gangu
CBŚP

5 osób związanych z tzw. "gangiem kantorowców", mającym na swoim koncie m.in. zabójstwa właścicieli kantorów na południu Polski, zatrzymali policjanci z krakowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji.

Jak poinformowała rzeczniczka CBŚP kom. Agnieszka Hamelusz mężczyźni usłyszeli zarzuty m.in. rozbojów i kradzieży z włamaniem, do których doszło w latach 2002-2007 w woj. świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. Zatrzymani związani byli z tzw. "gangiem kantorowców" działającym w latach 90. i 2000.

 

Tworzyli go Tadeusz G., Wojciech W. i Jacek P. (przyznał się do winy, wyraził skruchę, skazano go prawomocnie na 15 lat więzienia - red.), którzy według ustaleń śledczych w latach 2005-2007 zabili pięć osób - właścicieli kantorów: w Kraśniku, Tarnowie, Myślenicach i Piotrkowie Trybunalskim oraz usiłowali zabić dwóch kolejnych w Sosnowcu i w Piotrkowie Trybunalskim. Swoim ofiarom zrabowali blisko 240 tys. zł. Wojciech W. i Tadeusz G. zostali skazani na dożywocie, ale ten wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

 

W maju br. odnaleziono dwie sztuki broni palnej, magazynki i tłumiki. Broń- według ustaleń była użyta podczas zabójstwa właściciela kantoru w Myślenicach; z kolei w lipcu policjanci CBŚP zatrzymali kolejnego członka grupy - Adama M., który usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa właściciela kantoru w Dębicy (obecnie M. przebywa w areszcie).

 

- Z naszych ustaleń wynika, że osoby, które zatrzymano teraz - Damian G., Sławomir K., Mirosław T., Piotr Ch. i Sławomir B. - razem z Wojciechem W., Tadeuszem G. i właśnie Adamem M. brali udział m.in. w napadach, kradzieżach i włamaniach np. do hurtowni - poinformowała Hamelusz.

 

PAP

mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie