FIFA zastanawia się nad mundialem z udziałem 48 reprezentacji

Sport
FIFA zastanawia się nad mundialem z udziałem 48 reprezentacji
Flickr/Ryan Fung/CC BY-SA 2

Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej Gianni Infantino poinformował, że FIFA zastanawia się nad zwiększeniem liczby uczestników mistrzostw świata do 48 drużyn, z których 16 odpadłoby w dodatkowej rundzie wstępnej.

To propozycja idąca jeszcze dalej niż ta z kampanii Infantino przed wyborami. Wówczas Szwajcar zapowiedział, że będzie chciał powiększyć liczbę zespołów do 40.

Zgodnie z sugestią, którą Infantino przedstawił w poniedziałek w Kolumbii, 16 zespołów pożegnałoby się z mundialem już po jednym spotkaniu we wstępnej rundzie pucharowej. Pozostała część turnieju przebiegłaby w obecnym formacie z 32 reprezentacjami.

 

- Będziemy dyskutować na ten temat. Szukamy najlepszego rozwiązania. Mamy wiele pomysłów i później będziemy się zastanawiać nad tym, który jest najlepszy. Ostateczne decyzje zapadną w styczniu 2017 roku - powiedział szef FIFA, cytowany w kolumbijskich mediach.

 

Infantino pełni urząd od 26 lutego, kiedy wygrał wybory i zastąpił zdyskwalifikowanego na cztery lata za nieprawidłowości finansowe rodaka Josepha Blattera.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie