"Biały protest" w kontrze do "czarnego" strajku kobiet

Polska
"Biały protest" w kontrze do "czarnego" strajku kobiet
Twitter.com

Nie tylko przeciwniczki zaostrzania przepisów dotyczących aborcji biorą dziś udział w strajku i organizowanych w całym kraju manifestacjach. Obok Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, środowiska katolickie organizują "biały protest" - w obronie życia poczętego.

Konferencja Episkopatu Polski wezwała do modlitwy o "prawe sumienia" i "światło Ducha Świętego dla wszystkich decydujących w Polsce o prawnej ochronie życia ludzkiego, od poczęcia do naturalnej śmierci".

 

W związku z apelem, o godzinie 12 w polskich kościołach zostały odprawione msze św. w tej intencji.

 

"Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w tej modlitwie. Zachęcamy do przybycia w białych strojach" - apelował w komunikacie KEP.

 

Od 25 września w całej Polsce trwa także "biały protest" zorganizowany przez Karmelitańską Wspólnotę Nowej Ewangelizacji "Solniczka" we Wrocławiu.

 

Uczestnicy na portalu społecznościowym są zachęcani przez organizatorów akcji do codziennego odmawiania modlitwy przez dziewięć dni o godz. 15, jako sprzeciw wobec "czarnego protestu" i aborcji.

 

Zaś Telewizja Republika poinformowała, że organizuje w poniedziałek "Biały Dzień", będący formą sprzeciwu wobec "czarnego protestu".

polsatnews.pl, PAP

jak/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie