Bartosz Kurek przerwał karierę! Rozwiązał kontrakt z japońskim klubem

Sport
Bartosz Kurek przerwał karierę! Rozwiązał kontrakt z japońskim klubem
Piotr Drabik/Flickr.com

Siatkarz reprezentacji Polski wydał oświadczenie na temat stanu swojego zdrowia i sytuacji kontraktowej. Kurek poinformował w nim, że w nadchodzącym sezonie nie zagra w japońskim zespole JT Thunders ze względu na "osłabienie organizmu i wypalenie mentalne". Nie wiadomo, kiedy polski siatkarz wróci na parkiet.

Kurek wydał oświadczenie w niedzielę, a informacja od siatkarza przekazana została redakcji "Przeglądu Sportowego" przez menadżera zawodnika Jakuba Michalaka. Słowa, które siatkarz skierował do kibiców są niezwykle szczere, a Kurek nie bał się opowiedzieć o kłopotach zdrowotnych.


"Po Igrzyskach rozczarowanie wynikiem było duże, ale cieszyłem się na nowe wyzwania w klubie, jednak reakcja mojego organizmu z jaką przyszło mi się zderzyć we wrześniu po powrocie do treningów, przerosła moje oczekiwania. Zmęczenie skumulowane przez wiele lat ciągłego grania zaowocowały ogólnym narastającym osłabieniem organizmu i wypaleniem mentalnym w efekcie czego straciłem coś co zawsze mną kierowało czyli pasję i chęć do grania. Doszedłem do takiego momentu w którym stwierdziłem, że zdrowie i wizja długoletniej kariery jest ważniejsza niż nawet największy kontrakt" - napisał reprezentant Polski.

 

"Chcę odbudować formę jak najszybciej i wrócić na parkiet"


Kurek jednocześnie wyraził wdzięczność wobec klubu JT Thunders i jego szkoleniowca Veselina Vukovicia, którzy ze zrozumieniem przyjęli decyzję siatkarza o rozwiązaniu kontraktu. "Uważam, że klub z Hiroszimy zasługuje na szacunek i zawodnika, który będzie wzmocnieniem w przeciągu całego sezonu, a wiem, że w tym momencie nie jestem tego w stanie obiecać i zagwarantować. Dlatego też w przyszłym sezonie nie będę reprezentował barw tego klubu. Bardzo mi przykro, że oferta gry w lidze japońskiej w tak znakomitym klubie przyszła w takim momencie mojej kariery" - napisał atakujący reprezentacji Polski.


"W chwili obecnej chciałbym skorzystać z czasu wolnego na odpoczynek i odbudowanie się tak żeby kiedy wrócę na parkiet prezentować się jeszcze lepiej niż przed przerwą. Dzięki zrozumieniu JT Thunders oraz mojemu najbliższemu otoczeniu, na którego wsparcie mogłem zawsze w tych dniach liczyć, chcę odbudować formę jak najszybciej i wrócić na parkiet" - kontynuował siatkarz.

 

Pełna treść oświadczenia prasowego znajduje się na stronie internetowej "Przeglądu Sportowego".

 

"Przegląd Sportowy", Polsat Sport

psl/pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie