Wałęsa do PO: właściwie przegraliście na własne życzenie

Polska
Wałęsa do PO: właściwie przegraliście na własne życzenie
Polsat News

- Proszę was w imię jutrzejszych rozliczeń i pisania historii. Musicie zauważyć wszystkie mankamenty i złe ruchy, by znaleźć rozwiązanie. (…) Proszę was, weźcie się w garść! Weźcie się do roboty! Popatrzcie co się dzieje i przygotujcie się do porządkowania kraju - apelował podczas konwencji krajowej Platformy Obywatelskiej w Gdańsku były prezydent RP Lech Wałęsa.

Na konwencję w centrum kongresowym Expo w Gdańsku przyjechało około półtora tysiąca działaczy Platformy i zaproszonych gości. Gościem specjalnym zjazdu był b. prezydent i b. lider Solidarności Lech Wałęsa.

 

- Ostatnie wybory właściwie przegraliście na własne życzenie. Dziś macie obowiązek odzyskać to co straciliśmy! Jestem z wami, bo chcę wam w tym pomagać - powiedział.

 

- Słyszę dziś, że nie mamy szansy odzyskać wolności i zbudować jedności. Kiedy przy mnie to mówią odpowiadam, że już kiedyś mi mówiliście, że nie ma szans, ale Polak potrafi - stwierdził Wałęsa, po czym na sali rozległy się brawa.

 

"Musicie się wziąć do roboty!"

 

- Ja nie chodzę na spotkania żadnych partii, a jestem tu dzisiaj z wami – dodał Wałęsa, a uczestnicy spotkania zaczęli krzyczeć: "Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy".

 

- Ja nie wiem, czy tak będziecie dziękować bardzo! Pamiętajcie, że jesteście największą partią opozycyjną. Macie straszliwą odpowiedzialność i nie możecie się uchylić od niej, bo historia wam tego nie daruje. Jesteście największą siłą i musicie się wziąć do roboty! - podsumował Wałęsa.

 

Polsat News

 

po/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie