Pijany kierowca wjechał w karetkę pogotowia, która przyjechała do wypadku

Polska
Pijany kierowca wjechał w karetkę pogotowia, która przyjechała do wypadku
facebook.com/OSPMilobadz

Do dwóch wypadków doszło w sobotę wieczorem w okolicach Miłobądza (woj. pomorskie). Najpierw BMW wpadło do rowu, a chwilę później pijany kierowca Fiata Punto wjechał w karetkę udzielającą pomocy ofierze pierwszego wypadku – poinformował polsatnews.pl Dawid Krajewski z tczewskiej policji. W wyniku zdarzeń do szpitala trafiły trzy osoby.

- 1 października tuż po godz. 20:00 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 91 - relacjonował Krajewski.

 

Wyjaśnił, że kierowca auta osobowego marki BMW stracił panowanie nad autem i wpadł do rowu. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Jedna osoba została ranna.

 

Miał promil alkoholu we krwi

 

- Około dziesięć minut po pierwszym zdarzeniu, doszło do drugiego wypadku. Kierujący Fiatem Punto mieszkaniec powiatu tczewskiego wjechał na jadący przed nim samochód odstawczy, a następnie na stojącą na poboczu karetkę - powiedział funkcjonariusz tczewskiej policji. Dodał, że w wyniku wypadku dwie osoby z obsady karetki zostały ranne.

 

Okazało się, że kierujący Fiatem Punto był pijany, miał promil alkoholu we krwi. Mężczyzna odpowie za jazdę po pijanemu i spowodowanie wypadku. Okoliczności i przyczyny obu  zdarzeń ustalają śledczy.

 

 

 

polsatnews.pl

 

 

wjk/ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie