Atak kartelu narkotykowego na konwój wojskowy w Meksyku. Są zabici i ranni

Świat
Atak kartelu narkotykowego na konwój wojskowy w Meksyku. Są zabici i ranni
Reuters

Co najmniej pięciu meksykańskich żołnierzy zginęło, a kolejnych 10 zostało rannych w ataku członków kartelu narkotykowego na konwój wojskowy w stanie Sinaloa, na zachodzie kraju - poinformowała w piątek armia. Żołnierze eskortowali ambulans, którym do szpitala przewożono rannego podczas zatrzymania przestępcę.

Na przedmieściach Culiacan, stolicy stanu Sinaloa, kolumna wpadła w zasadzkę przygotowaną - jak twierdzą władze - przez kartel narkotykowy Sinaloa. Napastnikom, uzbrojonych w ciężką broń automatyczną i granaty, udało się odbić mężczyznę i zbiec.

 

Atak rodziny "El Chapo" Guzmana


Generał Alfredo Duarte Mujica powiedział, że za tym atakiem stoją synowie przebywającego w więzieniu Joaquina "El Chapo" Guzmana, jednego z najpotężniejszych meksykańskich baronów narkotykowych. Odbity przestępca jest prawdopodobnie jego krewnym.


Na początku stycznia Guzman został schwytany w pół roku po spektakularnej ucieczce z pilnie strzeżonego więzienia. O jego ekstradycję zabiegają Stany Zjednoczone.

 

 

Potężny kartel Sinaloa z mackami w Europie


Kartel Sinaloa działa w Ameryce Północnej, a jego wpływy sięgają Europy i Australii. Uważa się, że obecnie kontroluje większość najważniejszych szlaków przemytu narkotyków na granicy USA i Meksyku.


PAP

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze