Niemcy: policja znalazła materiały do bomb rurowych; zatrzymano Polaka

Świat
Niemcy: policja znalazła materiały do bomb rurowych; zatrzymano Polaka
PAP/EPA/JOSEF REISNER

Materiały do budowy bomb rurowych, broń białą i środki odurzające wykryła policja podczas rutynowej kontroli samochodu na granicy niemiecko-austriackiej - poinformował w piątek policyjny rzecznik. Zatrzymano czterech mężczyzn, w tym 38-letniego Polaka.

Podejrzany pakunek policja odkryła na przejściu granicznym Kiefersfelden w czwartek wieczorem. Chodzi o "przedmioty przypominające materiały wybuchowe", w tym trzy rury, substancję podobną do czarnego prochu i prawdopodobnie zapalniki - przekazał rzecznik Landowego Urzędu Kryminalnego (LKA).

 

Jak zapewnił, nie było zagrożenia wybuchem. Eksperci LKA sprawdzają obecnie, czy rzeczywiście w aucie znajdował się czarny proch i skąd mógł pochodzić.

 

W samochodzie, opisanym przez policję jako czarne auto średniej klasy, znaleziono również broń białą, a także środki odurzające.

 

Polak usiłował nielegalnie wwieźć Afrykanów na terytorium Niemiec

 

Zatrzymano cztery osoby: kierowcę, 38-letniego Polaka oraz trzech obywateli Wybrzeża Kości Słoniowej i Gwinei w wieku 20, 29 i 37 lat, którzy nie mieli przy sobie żadnych dokumentów. Policja ustala obecnie, w jaki sposób zatrzymani byli ze sobą powiązani oraz skąd i dokąd podróżowali. Pod uwagę brana jest możliwość, że Polak usiłował nielegalnie wwieźć Afrykanów na terytorium Niemiec.

 

Po odkryciu podejrzanego ładunku w samochodzie na kilka godzin wstrzymano ruch w obie strony na autostradzie nr 93, a na miejsce skierowano znaczną liczbę policjantów. W piątek rano alarm odwołano i przywrócono ruch na autostradzie.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie