Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show dopiero w 2018 r. Radom niepewny

Polska
Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show dopiero w 2018 r. Radom niepewny
airshow
Zespół akrobacyjny "Biało-Czerwone Iskry" podczas pokazów w 2015 roku.

Organizowane co dwa lata w Radomiu Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show odbędą się nie w sierpniu 2017 r., ale w 2018 roku. Impreza ma być częścią obchodów stulecia polskiego lotnictwa - poinformował w piątek radomski magistrat.

Taką informację Urząd Miejski w Radomiu otrzymał z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. - W swoim piśmie generał Mirosław Różański stwierdził, że z uwagi na odległy termin, nie zapadła jeszcze decyzja odnośnie miejsca organizacji pokazów - powiedział Janusz Kalinowski z Zespołu Informacji Prasowej i Publicznej radomskiego magistratu.

 

Prezydent Radomia Radosław Witkowski zapewnił, że zrobi wszystko, by Air Show nadal odbywało się w Radomiu. - Wiele razy sprawdziliśmy się już jako współorganizator tej dużej imprezy i uważam, że Radom to najlepsze miejsce na organizację Air Show - mówił Witkowski. - Ale ostateczna decyzja będzie oczywiście należała do ministra obrony narodowej i Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych  - zastrzegł prezydent Radomia.

 

Od 2003 r. pokazy odbywają się co dwa lata

 

Air Show w Radomiu to największa impreza lotnicza w kraju. Od 2003 r. pokazy odbywają się co dwa lata. Ostatnio imprezę zorganizowano w sierpniu 2015 r. Jej kolejna edycja wstępnie planowana była na rok 2017.

 

Międzynarodowe Pokazy Lotnicze w Radomiu cieszą się dużym zainteresowaniem miłośników lotnictwa. W zeszłym roku podczas ostatniej edycji pokazów przez dwa dni podniebne ewolucje obserwowało ok. 180 tys. osób. W sumie w imprezie wzięło udział ok. 260 samolotów i śmigłowców z Polski i 19 innych państw.

 

Organizatorami pokazów są: Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, miasto Radom, Aeroklub Polski, Port Lotniczy Radom i Wojskowe Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne SWAT.

 

Pierwsze Air Show zorganizowano w 1991 r. w Poznaniu, potem pokazy odbywały się w Gdyni, Bydgoszczy i Dęblinie. Od 2000 r. Air Show odbywa się na radomskim lotnisku.

 

PAP

az/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze