Poznań: trzech fałszywych "oficerów" CBŚP zatrzymanych

Polska
Poznań: trzech fałszywych "oficerów" CBŚP zatrzymanych
CBŚP

Dzięki zbiegowi okoliczności poznańscy policjanci na gorącym uczynku zatrzymali trzech oszustów, którzy wyłudzili od starszej kobiety 30 tysięcy złotych. Przestępcy działali metodą "na oficera CBŚP".

- Trzej zatrzymani mężczyźni poinformowali kobietę, że są oficerami CBŚP. Powiedzieli jej, że z uwagi na atak internetowy, który miał miejsce w banku gdzie ma konto, wezmą jej pieniądze w depozyt - powiedział polsatnews.pl mł. asp. Piotr Garstka z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.
 
"Oficerowie" zostali zatrzymani w momencie przekazywania gotówki. Oszuści zwrócili uwagę policjantów kryminalnych, którzy patrolowali okolicę.
 
Jak relacjonują funkcjonariusze, jeden z podejrzanych nerwowo rozmawiał przez telefon, a jego partnerzy rozeszli się w dwa różne kierunki ulicy i cały czas czegoś uważnie wypatrywali.
 
Po kilku minutach na miejscu pojawiła się przestraszona starsza kobieta niosąca niebieską reklamówkę. Zostawiła torbę na osiedlowym parkingu między dwoma samochodami. Gdy jeden z oszustów podszedł po torbę, pozostali chcieli odjechać samochodem. Wtedy do akcji wkroczyli obserwujący wszystko kryminalni, którzy poprosili o wsparcie policyjną grupę realizacyjną.
 
Zatrzymani mają od 18 do 23 lat, są mieszkańcami Łodzi i Krakowa. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty oszustwa za co grozi im do 8 lat więzienia. Sąd zdecyduje czy podejrzani zostaną tymczasowo aresztowani.
 
polsatnews.pl
Szymon Kiepel
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie