Kornel Morawiecki: podoba mi się odwaga mojego syna. Przełamał schemat Balcerowicza

Polska
Kornel Morawiecki: podoba mi się odwaga mojego syna. Przełamał schemat Balcerowicza
Polsat News

Wicepremier i szef resortu rozwoju objął stery także w ministerstwie finansów. - To jest pierwszy raz, kiedy bardzo dzielącym nas, indywidulanie rozprowadzjącym i zagranicznie uzależniającym planie Balcerowicza, jest osoba, która może Polskę jednoczyć, skupiać wokół istotnych problemów rozwoju i gospodarki - skomentował w Polsat News Kornel Morawiecki z koła poselskiego "Wolni i Solidarni".

Gość Doroty Gawryluk komentując środowe zapowiedzi premier Beaty Szydło przyznał, że "ma nadzieję, że to będzie na prawdę dobra zmiana" i "cieszy się, że jego syn będzie miał teraz możliwości, by realizować swoje pomysły".

 

Morawiecki "patrzy z nadzieją"

 

- Mój syn podjął działania, żeby się w Polsce poprawiło, żeby była bardziej spójna i solidarna - stwierdził. Zdaniem posła, nowe stanowisko, które ma objąć Mateusz Morawiecki to "jeden z etapów zmian, których się podjął" i "których ma teraz większe szanse dokonać".

 

- Z nadzieją patrzę, bo to jest czas dobry dla Polski. Jest szansa na inną politykę w stosunkach międzyludzkich i na inne spojrzenie na kwestię ekonomiczną - wyjaśnił Kornel Morawiecki.

 

- Pojawił się ktoś, kto może jednoczyć Polaków, i mój syn może mieć teraz większe możliwości. Jest szansa na inna politykę - podkreślił.

 

"Rządziła kasta i jest szansa, że to się skończy"

 

Zdaniem członka koła "Wolni i Solidarni" w Polsce dotąd "rządziła kasta i jest szansa, że to się skończy" . - Myślę, że mój syn będzie temu przeciwdziałał. On bezpośrednio nie ma zaplecza politycznego, ale ma poparcie prezesa PiS i wierzę,  że też w swoim otoczeniu ma ludzi mu sprzyjających - przekonywał Kornel Morawiecki.

 

W ocenie posła, Mateusz Morawiecki "przełamał  schemat Balcerowicza". - Jego projekty, które próbuje wdrażać na poziomie instytucjonalnym to jest klucz do przemian, żeby nam się udało wzbudzić energie, taką, która była miedzy nami w latach Solidarności - zauważył.

 

Polsat News

wjk/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie