Jesienne spotkanie z teatrem. XX Festiwal Korczak coraz bliżej

Kultura
Jesienne spotkanie z teatrem. XX Festiwal Korczak coraz bliżej
Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Festiwal Korczak zaprezentuje swoim widzom w Warszawie kilkadziesiąt spektakli, w których pojawią się jedne z najlepszych produkcji teatralnych z Polski, Czech, Francji i Rosji. Podczas imprezy, która wystartuje 1 października i potrwa 12 dni, coś dla siebie znajdą zarówno dzieci oraz młodzież, jak i dorośli.

Temu, kto tylko przekroczy próg Teatru Powszechnego, Teatru Lalka i Teatru Baj artyści opowiedzą historie swoich bohaterów oraz wyjawią tajemnice powstawania spektaklu.

 

Podczas Festiwalu wystąpią trzy teatry zagraniczne. W trakcie uroczystego otwarcia 1 października o godz. 16 zobaczyć będzie można występ Teatru Divadlo Drak z Czech z przedstawieniem "Ostatnia sztuczka Georgesa Mélisa".

 

Do tegorocznej XX edycji Festiwalu KORCZAK 2016 zaproszono także teatry i instytucje z Poznania - Teatr Animacji, Centrum Sztuki Dziecka, Teatr Polski, Teatr Atofri - Poznańska Fundacja Artystyczna. Z Wałbrzycha przyjedzie Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, z Łodzi - Teatr Powszechny, z Lublina - Stowarzyszenie Artystów Bliski Wschód, neTTheatre, z Poręby -Jazdaa Ppolska! Fundacja Na Rzecz Młodych Twórców. Na imprezie zaprezentują się także: Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Ducha Gór z Karpacza. Widzów czekają także przedstawienia teatrów stołecznych: Lalka i Baj. W programie są także spektakle  Szkoły Aktorskiej Machulskich oraz Ogniska Teatralnego "U Machulskich".

 

Centrum Festiwalowe zorganizowane będzie w Teatrze Powszechnym, w którym odbędzie się większość tegorocznych wydarzeń. Będzie tam także Strefa Dziecka.

 

 

polsatnews.pl

po/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie