"Frustruje się kobieta". Błaszczak o reakcji prof. Środy na powołanie Lipińskiego

Polska

"Lipiński ma się tak do równości jak Kaczyński do macierzyństwa" - w taki sposób prof. Magdalena Środa oceniła powołanie Adama Lipińskiego na pełnomocnika ds. równego traktowania. - Ta pani była takim pełnomocnikiem w rządzie Belki. Myślę, że jej frustracja z tego wypływa. Bardzo by chciała, ale postawiła na Palikota i teraz frustruje się kobieta - skomentował Mariusz Błaszczak, szef MSWiA.

Filozof i etyk Magdalena Środa skrytykowała decyzję Beaty Szydło na Facebooku. "Impertynenta i ignoranta Kaczmarczyka wymieniła na aferzystę Lipińskiego". Jej zdaniem to "kolejny krok w okazywaniu pogardy wobec kobiet. Nie mają praw, nie mają nawet pełnomocnika... tylko stanowiska dla kolesiów".

 

 

Minister spraw wewnętrznych i administracji nie chciał szerzej komentować tej sprawy. - To pytanie nie do mnie - uciął.

 

O tym, że Adam Lipiński zastąpi Wojciecha Kaczmarczyka na stanowisku pełnomocnika ds. równego traktowania premier Szydło poinformowała w środę podczas konferencji dotyczącej zmiany na stanowisku ministra finansów.

 

"Jestem przeciwnikiem aborcji na życzenie"

 

W programie Graffiti w Polsat News Błaszczak mówił też o zapowiadanym na poniedziałek strajku kobiet.

 

– Rozumiem że są wkurzone na 200 tys. obywateli, którzy podpisali się pod obywatelskim projektem ochrony życia - stwierdził. Dodał, że szanuje obywatelskie projekty, dlatego inaczej niż większość posłów PiS głosował również za skierowaniem do dalszych prac w Sejmie drugiego projektu obywatelskiego, liberalizującego przepisy aborcyjne.

 

- Jestem przeciwnikiem aborcji na życzenie, ale mimo wszystko zagłosowałem, by nad tym projektem parlament dalej pracował – podsumował.

 

Szef MSWiA był też pytany o zmiany w rządzie ogłoszone wczoraj przez premier Szydło. Nie chciał mówić o powodach ustąpienia ministra finansów. Stwierdził, że ten "sam złożył rezygrację" i o jej powody trzeba pytać Pawła Szałamachę.

 

 

 

Polsat News

ml/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie