Wicepremier Ukrainy: Rosja odpowie za zestrzelenie malezyjskiego samolotu

Świat
Wicepremier Ukrainy: Rosja odpowie za zestrzelenie malezyjskiego samolotu
Flickr/Day Donaldson

Wnioski międzynarodowej grupy śledczej ws. katastrofy malezyjskiego samolotu jednoznacznie wskazują, że w jego zestrzelenie bezpośrednio zaangażowana była Rosja - oświadczyła w środę wicepremier Ukrainy ds. integracji z UE i NATO Iwanna Kłympusz-Cincadze.

"Jestem przekonana, że Rosja będzie odpowiadała przed trybunałem międzynarodowym za 298 niewinnych ofiar tej zbrodni tak samo, jak będzie odpowiadała za 10 tysięcy ukraińskich żołnierzy i cywilów zabitych z rosyjskiej broni przez rosyjskie regularne wojska i najemników dowodzonych przez rosyjskich zawodowych wojskowych"- napisała na swoim Facebooku.

 
Komisja: rakieta Buk pochodziła  z Rosji

 

Śledczy, którzy zaprezentowali w środę w Hadze wyniki międzynarodowego dochodzenia karnego w sprawie malezyjskiego samolotu, poinformowali, że rakieta Buk, którą w lipcu 2014 r. zestrzelono nad wschodnią Ukrainą samolot Malaysia Airlines, pochodziła z Rosji.

 
Według śledczych pocisk rakietowy został odpalony z terytorium kontrolowanego przez prorosyjskich separatystów. Samolot leciał z Amsterdamu do Kuala Lumpur.

 
PAP

 

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie