Warszawskie zoo ma dość żołędzi. Teraz prosi o orzechy

Polska
Warszawskie zoo ma dość żołędzi. Teraz prosi o orzechy
www.zoo.waw.pl

Stołeczne zoo ogłosiło, ze w zamian za żołędzie będzie rozdawać darmowe bilety. Każdy, kto planował zebrać 2,5 kilograma żołędzi i zdobyć wejściówkę do zwierzyńca – musi porzucić swoje plany. Ogród zoologiczny został zasypany żołędziami. "Mamy ich już tak dużo, że boimy się, by się nie zmarnowały" - poinformowała dyrekcja i wstrzymała akcję. Ale jest nadal szansa - można zbierać orzechy!

Ten, kto podjął próbę uzbierania 2,5 kg żołędzi wie, jak żmudna i czasochłonna to praca. Dlatego zoo o pomoc poprosiło warszawiaków.

 

Chodziło o to, aby uwielbiającym żołędzie danielom, żubrom, bizonom i jeleniom sprawić trochę przyjemności, a tym, którzy zadanie zrealizują - podziękować dając darmową wejściówkę do ogrodu.

 

Problem w tym, że już po kilku dniach "odzew przeszedł najśmielsze oczekiwania" zoo i musiało ono wstrzymać przyjmowanie żołędzi. Po weekendzie było już pięć przyczep tego przysmaku zoo mogło się pochwalić pięcioma przyczepami przysmaku dla zwierząt.

 

 

Na początku informowano, że także orzechy, o które warszawski ogród także prosił, nie będą już przyjmowane. Ostatecznie jednak zoo podtrzymało akcję "bilet za 2,5 kg orzechów".

 

 

polsatnews.pl

jak/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie