"Prezes PiS pozakonstytucyjnie zarządza krajem" - Zalewski w programie "Tak czy Nie"

Polska
"Prezes PiS pozakonstytucyjnie zarządza krajem" - Zalewski w programie "Tak czy Nie"
Polsat News

- Pozycja pani premier Szydło została drastycznie osłabiona - przekonywał w programie "Tak czy Nie" były europoseł PO Paweł Zalewski zarzucając prezesowi PiS, że ma władze dyktatorską. Także były polityk PiS Zbigniew Girzyński przyznał, że rekonstrukcja była polityczną decyzją Jarosława Kaczyńskiego. Rozmowę o rekonstrukcji rządu prowadziła Agnieszka Gozdyra.

- Jest ważniejszy niż prezydent Duda i ważniejszy niż premier Szydło - mówił o prezesie PiS Paweł Zalewski. - Stworzył szczególny twór pozakonstytucyjnego zarządzania krajem - zarzucając prezesowi PiS. - Całość władzy jest w jego rękach, jako lidera partii, zresztą zgodnie ze statutem on ma tam dyktatorską wladzę - przekonywał Paweł Zalewski.


- To rzeczywiście była decyzja polityczna i z całą pewnościa była to decyzja Jarosława Kaczyńskiego - wtórował mu Zbigniew Girzyński.

 

W sondzie dostępnej na stronie głównej polsatnews.pl pytaliśmy, czy zmiany w rządzie były potrzebne? 59,7 proc. bioracych udział w głosowaniu uznało, że zmiany były konieczne. Odpowiedzi "Nie" udzieliło 40,3 głosujących.

 

Wszystkie odcinki programu są dostępne tutaj.

 

Polsat News

 

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie