Benedyktynki budują przedszkole. Zbierają przez internet pieniądze

Polska
Benedyktynki budują przedszkole. Zbierają przez internet pieniądze
zrob1malykrok.pl

Siostry benedyktynki z klasztoru w Jarosławiu (woj. podkarpackie) poprzez internetową akcję "Zrób jeden mały krok" zbierają pieniądze na budowę przedszkola. W placówce opiekę znajdzie ok. 70 dzieci.

Siostry benedyktynki z klasztoru w Jarosławiu (woj. podkarpackie) poprzez internetową akcję „Zrób jeden mały krok” zbierają pieniądze na budowę przedszkola. W placówce opiekę znajdzie ok. 70 dzieci.

 

Jak powiedziała  przełożona klasztoru siostra Barbara, przedszkole powstaje w znajdującym się na terenie klasztoru budynku dawnej kapelanówki.

 

- Zdewastowany obiekt wymaga gruntownego remontu, zostanie także rozbudowany. Dobiegają końca prace przy fundamentach pod nową część placówki. Gotowa jest też sieć wodociągowa, kanalizacyjna i gazowa - dodała.

 

Siostry szacują, że do powstania placówki potrzebują ok. 3 mln zł. Jak wyjaśniła s. Barbara, budynek jest zabytkowy dlatego koszty są tak wysokie. - Dlatego czasami lepiej jest od podstaw budować niż remontować  - stwierdziła.

 

- Dotychczas dzięki akcji, którą prowadzimy w internecie, na nasze konto wpłynęło ponad 60 tys. zł. Wpłacają ludzie z całej Polski oraz z zagranicy. Na naszej stronie internetowej informujemy, co już zostało zrobione i prosimy o wsparcie - dodała s. Barbara.


"Każda pomoc się przyda"

 

Zaznaczyła, że w akcję włączają się również sponsorzy, którzy przekazują m.in. materiały budowlane, takie jak cegły, piasek, płytki, farby czy gładzie szpachlowe. - Każda pomoc się przyda, bo pracy przy powstaniu przedszkola jest jeszcze bardzo dużo - powiedziała.

 

Siostry planują uzbieraną kwotę przeznaczyć m.in. na kontynuowanie prac przy samym przedszkolu oraz na wkład własny potrzebny do ubiegania się o dofinansowanie z funduszy unijnych.  - Kwota zostanie przeznaczona również na wyposażenie przedszkola - zaznaczyła s. Barbara.

 

Przedszkole im. świętego Jana Pawła II


Przedszkole będzie przeznaczone dla ok. 70 dzieci. Będzie to - jak powiedziała siostra Barbara - Mikołajkowe przedszkole im. świętego Jana Pawła II, który szczególnie troszczył się o najmłodszych.

 

- Chcemy, żeby przedszkole było też owocem uczynków miłosierdzia, do których zachęca nas w tym roku papież Franciszek, jak również pamiątką 25-tej rocznicy powrotu benedyktynek do Jarosławia po 210 latach nieobecności - podkreśliła.

 

Oprócz trzech sal dla dzieci w przedszkolu będą także pomieszczenia do zajęć indywidualnych, ruchowych, będzie również plac zabaw i ogródek dla dzieci.

 

To nie pierwsza internetowa akcja benedyktynek z Jarosławia. Kilka lat temu dzięki pomocy ludzi z całej Polski siostrom udało się wyremontować klasztor i sąsiednie budynki, które obecnie służą siostrom i gościom. Akcję zbierania funduszy również prowadziły przez internet.

 

Wszystkie informacje o akcji "Zrób jeden mały krok" można znaleźć  na jej stronie internetowej.

 

PAP

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie