Wejherowo: motocyklista potrącił pieszą. Oboje nie żyją

Polska

Wypadek miał miejsce na drodze krajowej nr 6 w pobliżu skrzyżowania z ul. Kochanowskiego. Jadący główną drogą motocykl uderzył w 63-letnią pieszą, która zmarła na miejscu. Zginął także 27-letni kierujący jednośladem.

Policja nie zna przyczyn zdarzenia, do którego doszło w poniedziałek wieczorem.Trwa postępowanie wyjaśniające, w które zaangażowani zostali m.in. biegli z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych oraz biegli z zakresu medycyny sądowej.

 

- 27-letni motocyklista potrącił pieszą w wieku 63 lat. Zarówno piesza jak i kierujący motocyklem ponieśli śmierć na miejscu - poinformowała asp. szt. Anetta Potrykus z komendy Powiatowej Policji w Wejherowie (woj. pomorskie), która dodała, że ofiary zdarzenia mieszkały w powiecie wejherowskim. Na miejscu wypadku ślady zebrali policjanci, w tym technicy kryminalistyki, pracujący pod nadzorem prokuratora.

 

Zdaniem asp. szt. Anetty Potrykus należy zaczekać na ustalenia śledztwa i jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, czy motocyklista jechał z nadmierną predkością i czy kobieta wtargnęła na jezdnię.

 

- Pewne jest tylko to, że w tym miejscu nie ma przejścia dla pieszych - powiedziała asp. szt. Potrykus. - Prędkość motocykla ustalą biegli - dodała policjantka.

 

Jeden pas drogi w kierunku Redy był zablokowany prawie cztery godziny. Policja wyznaczyła objazdy przez os. Kaszubskie.

 

Na miejscu zdarzenia pracowali także strażacy.

 

W tej okolicy doszło do wypadku z udziałem pieszej i motocyklisty.

 

polsatnews.pl

hlk/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie