Tani holenderski przewoźnik na wrocławskim lotnisku. Samoloty Transavii polecą do Amsterdamu

Biznes
Tani holenderski przewoźnik na wrocławskim lotnisku. Samoloty Transavii polecą do Amsterdamu
Flickr/Waaghals

Holenderskie linie lotnicze Transavia od przyszłego roku uruchomią połączenie z Wrocławia do Amsterdamu. Holenderskie tanie linie lotnicze, należące do grupy KLM Air France, to nowy przewoźnik na wrocławskim lotnisku.

Samoloty Transavia będą obsługiwały połączenia Wrocław - Amsterdam trzy razy w tygodniu, we wtorek, czwartek i w niedzielę. Połączenie ruszy latem 2017 r. - poinformował we wtorek Port Lotniczy Wrocław.

 

Dodatkowe możliwości dla pasażerów biznesowych 

 

- Amsterdam doskonale uzupełnia naszą siatkę połączeń do atrakcyjnych turystycznie miast w zachodniej Europie. To również jedno z największych lotnisk przesiadkowych, z bezpośrednim połączeniem do najważniejszych miast Europy, a także metropolii obu Ameryk, Afryki i Azji. Otwiera to dodatkowe możliwości dla pasażerów wrocławskiego lotniska, w szczególności tych planujących podróże biznesowe- powiedział Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

 

Nowe połączenia z Wrocławia

 

Amsterdam to trzeci nowy kierunek, który latem 2017 roku pojawi się w rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska. Wcześniej linie Ryanair ogłosiły uruchomienie tras do Lizbony i na Majorkę.

 

Jesienią tego roku wystartują również cztery nowe połączenia Ryanair - do Madrytu, Newcastle, Manchesteru i Belfastu, oraz połączenie do Kijowa linii Wizz Air.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie