Częstochowa: policja szuka listonosza. Zamiast dostarczyć adresatom, ukradł 70 tys. zł

Polska
Częstochowa: policja szuka listonosza. Zamiast dostarczyć adresatom, ukradł 70 tys. zł
Flickr/Lukas Plewnia/CC BY-SA 2.0

46-letni listonosz najprawdopodobniej podrabiał podpisy na przekazach pieniężnych i przywłaszczał pieniądze, które powinien był dostarczyć czekającym na nie mieszkańcom częstochowskiej dzielnicy Gnaszyn. W piątek pojawił się w pracy po raz ostatni. Nie wrócił już na pocztę, by się rozliczyć i ślad po nim zaginął.

Nawet 40 osób może być poszkodowanych w tej sprawie. Ludzie ci czekali na renty, emerytury i inne przekazy pieniężne. - Nasze szacunki mówią o 70 tysiącach złotych, które przepadły - powiedziała polsatnews.pl mł. asp. mgr Marta Ladowska z częstochowskiej policji.

 

Po tym, jak zaniepokojeni mieszkańcy Gnaszyna zaczęli się zgłaszać do Poczty Polskiej, o sprawie poinformowana została także policja.

Przeszukano już mieszkanie 46-latka. - Znaleziono tam kilkaset złotych i niedostarczone przesyłki - dodaje rzeczniczka policji.

 

Poszukiwania listonosza trwają od piątku. Na razie nie zdecydowano się na upublicznieniu wizerunku i danych mężczyzny. - Decyzja należy do prokuratora - mówi Ladowska.

 

Były listonosz napadł na pocztę

 

Historia z Częstochowy nie jest jedyną z listonoszem w roli głównej. Kilka dni temu do jednej z placówek pocztowych w Krakowie wszedł około 50-letni mężczyzna i przedmiotem przypominającym łom zagroził pracownicy poczty żądając wydania wszystkich pieniędzy.

 

Jak informuje małopolska policja, mężczyzna chciał podkreślić, że nie żartuje, dlatego wyjął z kieszeni pojemnik z gazem i rozpylił go w kierunku kobiety. Sterroryzowana pracownica przekazała napastnikowi kasetkę z pieniędzmi, kiedy jednak zauważyła, że sprawca przeszedł w  głąb pomieszczenia - być może szukał jeszcze innych cennych przedmiotów - natychmiast wykorzystała  okazję i wybiegła na zewnątrz wzywając pomocy.

 

Na szczęście pracownicy innych firm z okolicy przybiegli na pocztę, zamknęli mężczyznę w pomieszczeniu i wezwali policję.

 

Jak się później okazało, przedmiotem przypominającym łom był klucz hydrauliczny, zaś mężczyzna, który najprawdopodobniej przez pewien czas obserwował pocztę, wiedział bowiem, kiedy w placówce będzie jedna pracownica, w przeszłości pracował jako listonosz.

 

Mężczyzna twierdzi, że zdecydował się na napad, bo ma trudną sytuację finansową. Usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

 

polsatnews.pl

 

jak/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie