Animex: nasze produkty są bezpieczne

Biznes
Animex: nasze produkty są bezpieczne
animex.pl

Produkty dostarczane do sklepów są w pełni bezpieczne i potwierdzają to opinie wydane przez Katedrę Technologii Żywności Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, przez specjalistyczne laboratorium w Hamburgu oraz laboratorium referencyjne w Puławach - poinformował Animex Foods. Według firmy, opinie te potwierdzają, że nie ma możliwości, aby produkty stanowiły zagrożenie dla konsumentów.

Błędna więc okazała się nasza informacja sprzed miesiąca, że w produktach firmy wykryto przekraczającą dopuszczalną zawartość doksycykliny.

 

W oświadczeniu Animex poinformował, że "przekroczenie normy w mięsie surowym stwierdzono w jednej tuszy surowca, co jednak w żaden sposób nie oznacza, że można mówić także o przekroczeniu norm w produkcie. Wędliny są poddawane w trakcie produkcji wielu obróbkom technicznym i termicznym co powoduje, że finalny produkt jest całkowicie bezpieczny.  Warto dodać, że zakwestionowano 1 sztukę żywca wobec 4600 sztuk przywiezionych tego dnia do zakładu".

 

Animex dodał, że dokonał dobrowolnie wycofania swoich produktów z kwestionowanej partii w trosce o wysoką jakość oferowanych przez siebie produktów. Proces wycofania produktów zakończył się w sierpniu, a partnerzy handlowi i konsumenci mogą otrzymać zwrot należności za wycofywane produkty.

 

Producent przypomniał, że wszystkie zakłady produkcyjne firmy, zgodnie z obowiązującym prawem i przepisami, znajdują się pod stałym nadzorem weterynaryjnym i są objęte krajowym programem badań kontrolnych substancji niedozwolonych, pozostałości chemicznych, biologicznych oraz produktów leczniczych u zwierząt.

 

polsatnews.pl

pr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie