Porównał Kaczyńskiego do Hitlera. Sędzia przeprasza i składa rezygnację

Polska
Porównał Kaczyńskiego do Hitlera. Sędzia przeprasza i składa rezygnację
pixabay/PeteLinforth/Polsat News

"Niczym Führer... Też wszystko poświęcił dla narodu" - taki wpis porównujący prezesa PiS do Hitlera zamieściło w piątek na Twitterze Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia Warsaw. Sprawa nabrała rozgłosu, a autor wpisu, sędzia Cezary Skwara zrezygnował z funkcji członka zarządu warszawskiego oddziału Stowarzyszenia.

Wpis został już usunięty z Twittera. Odnosił się do wypowiedzi polityka PiS Marka Suskiego, który w Radiu Zet stwierdził, że "Jarosław Kaczyński nie ożenił się, bo służył Polsce. Nie chciał unieszczęśliwiać jakiejś kobiety, którą by pozostawiał służąc Polsce".

 

Na tweeta zareagował m.in. wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

 

  

Po tym, gdy sprawę nagłośniły media sędzia Skwara wydał oświadczenie, w którym przyznał, że to on odpowiada za prowadzenie profilu oddziału w serwisie społecznościowym, ponosi odpowiedzialność za wpisy i w związku z tym rezygnuje z funkcji.

 

Jednocześnie sędzia podkreślił, że "wpis, który stał się przyczyną medialnego zamieszania, stanowił wyłącznie komentarz do wypowiedzi polityka, a nie ocenę Pana Jarosława Kaczyńskiego. Jestem świadomy tego, że został on zinterpretowany niezgodnie z moją intencją, wobec czego przepraszam wszystkie osoby, które poczuły się urażone. Przepraszam również wszystkich sędziów, których w ten sposób naraziłem na krytykę ze strony opinii publicznej i mediów".

 

polsatnews.pl

ml/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie