Jakubiak: układ partyjny w Polsce zamorduje wszystko

Polska

- Nie jest ważne, czy ktoś jest mądry czy głupi, ważne jest, z jakiej jest partii i czy jest lojalny - powiedział Marek Jakubiak w programie "Graffiti" w Polsat News. Polityk z Kukiz'15 odniósł się w ten sposób do zatrudniania przez PiS - a wcześniej przez PO oraz PSL i inne rządy - w państwowych spółkach osób z politycznego nadania.

- Ten układ partyjny w Polsce zamorduje wszystko, bo oni (politycy głównych partii - przyp. red.) się leją między sobą - kontynuował.

 

To reakcja na doniesienia mediów, według których w czasie wyjazdowego posiedzenia PiS w podwarszawskiej Jachrance Jarosław Kaczyński miał krytykować zatrudnianie na państwowych posadach osób nieprzygotowanych do danej pracy. Z drugiej strony politycy jego partii mieli narzekać, że w spółkach Skarbu Państwa ciągle są obecne osoby z nadania PO-PSL.

 

Jak wygląda Polska bez podziałów

 

Prowadząca program Beata Lubecka zwróciła również uwagę na wspólny marsz Grzegorza Schetyny i Ewy Kopacz podczas niedzielnego pochodu KOD. Jej gość zbagatelizował ten fakt, ale zwrócił uwagę na inną rzecz. - Skoro z trybuny woła się "Polska bez podziałów" i za chwilę mówi się "PiS wynocha", to ja chcę powiedzieć, że PiS i jego zwolennicy to ok. 30 proc. Polaków. Jeśli chce się budować Polskę bez podziałów, to nie można dzielić na starcie. To kardynalny błąd - mówił.

 

Polsat News

pr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie