Auto papieża do kupienia. Ruszają aukcje

Polska
Auto papieża do kupienia. Ruszają aukcje
Polsat News

Charytatywne aukcje samochodów używanych przez papieża Franciszka podczas pobytu w Polsce w lipcu tego roku rozpoczynają się już w poniedziałek. Za środki zgromadzone w ten sposób krakowska Caritas sfinansuje zakup mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii w Libanie.

Charytatywne aukcje samochodów używanych przez papieża Franciszka podczas pobytu w Polsce w lipcu tego roku rozpoczynają sie w poniedziałek. Za środki zgromadzone w ten sposób krakowska Caritas sfinansuje zakup mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii w Libanie.


Agnieszka Homan z Caritas Archidiecezji Krakowskiej poinformowała, że w poniedziałek o godz. 11 odbędzie się konferencja prasowa z okazji rozpoczęcia charytatywnej aukcji samochodów używanych przez papieża Franciszka podczas pobytu w Polsce. 


W konferencji w kurii przy Franciszkańskiej 3 wezmą udział: metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Bogdan Kordula, rzecznik prasowy Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. Tomasz Tonder, przedstawiciel Grupy Allegro Agata Stachowiak oraz przedstawiciel serwisu OTOMOTO Aleksandra Kubicka.

 

Pieniądze m.in. na mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii w Libanie


Jak informuje Agnieszka Homan, pieniądze uzyskane ze sprzedaży aut oraz z licytacji specjalnie przygotowanych cegiełek zostaną w całości przekazane na cele charytatywne prowadzonej przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej akcji "MISERICORDES", którymi są: zakup mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii w Libanie, a także zakup wyposażenia domu dla osób starszych i niepełnosprawnych "Campus Misericordiae” oraz magazynu żywności "Chleb Miłosierdzia", powstałych w Brzegach na terenie spotkania z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży. Akcja jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka o materialne owoce Roku Miłosierdzia.


Po konferencji będzie można obejrzeć stojące na dziedzińcu kurii papieskie golfy oraz przykładową mobilną klinikę, której zakup jest jednym z celów aukcji.


KAI

grz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie