Merkel chciała być… właścicielką restauracji

Biznes
Merkel chciała być… właścicielką restauracji
PAP/EPA/BERND VON JUTRCZENKA

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w wywiadzie dla tygodnika gospodarczego "Wirtschaftswoche", że jako studentka myślała o tym, żeby otworzyć restaurację. Po upadku NRD nie zdążyła jednak zrealizować swojego projektu, bo została ministrem.

- Jako studenci organizowaliśmy w klubie studenckim dyskoteki. Pracowałam przy organizacji tych imprez i myślałam wtedy, że mogłabym prowadzić miłą knajpkę - powiedziała Merkel "Wirtschaftswoche".

 

- Po zjednoczeniu Niemiec, gdy te plany stały się realne, miałam zbyt dużo do roboty, ponieważ zaraz weszłam do rządu - tłumaczyła Merkel. Jak zaznaczyła, fascynujące jest dla niej to, że przedsiębiorcy "nigdy nie stoją w miejscu", nawet gdy "interes się kręci", lecz cały czas szukają nowych pomysłów, coś dokupują, myślą nad ekspansją swoich firm.

 

We wcześniejszych wywiadach Merkel deklarowała, że w wolnych chwilach chętnie gotuje.

 

Z wykształcenia kanclerz jest fizykiem

 

Merkel studiowała w latach 1973 - 1978 fizykę w Lipsku. W pierwszych wyborach parlamentarnych po zjednoczeniu Niemiec w 1990 roku zdobyła mandat do Bundestagu, a wkrótce potem dostała od Helmuta Kohla nominację na ministra do spraw kobiet i młodzieży.     

   

Redakcja opublikowała na swojej stronie internetowej fragment wywiadu. Cała rozmowa ukaże się w papierowej wersji tygodnika w poniedziałek.

 

PAP

 

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie