Koniec z jedzeniem i piciem na "Schodach Hiszpańskich". Mandaty dostali już nawet Polacy

Świat
Koniec z jedzeniem i piciem na "Schodach Hiszpańskich". Mandaty dostali już nawet Polacy
pixabay.com/Seneca

Siedmioro turystów, w tym dwoje z Polski, otrzymało kary za picie napojów na Schodach Hiszpańskich. Jedna z największych atrakcji turystycznych Rzymu przeszła niedawno gruntowny remont. W trosce o ten zabytek wprowadzono surowe zasady. Miejsce to jest skrupulatnie pilnowane przez policję i straż miejską.

Schody z początku XVIII wieku zostały oddane do użytku w czwartek po gruntownym remoncie.

 

Obecnie, jak ogłosiły władze włoskiej stolicy, podejmowane będą wszelkie starania, aby odrestaurowane, wyczyszczone schody nie zostały ponownie zniszczone przez turystów, którzy tam przesiadują, urządzają wręcz "biwaki" jedząc i pijąc, tłuką szkło, śmiecą. Będzie to zabronione - zapowiedziała burmistrz Virginia Raggi informując, że przygotowywane jest nowe rozporządzenie w tej sprawie.

 

Natychmiast władze miejskie znacznie zwiększyły patrole i kontrole. Funkcjonariusze pouczają turystów z całego świata, którzy siadają na stopniach, by zjeść prowiant.

 

W radykalnych przypadkach policjanci wymierzają kary na podstawie dotychczas obowiązujących przepisów. Media podały w sobotę, że w nocy, gdy schody są szczególnie pilnie kontrolowane, 7 turystów, wśród nich Polacy, Litwini i Włoszka zostało ukaranych za to, że pili tam napoje. Łączna suma wymierzonych mandatów to 900 euro, czyli prawie 130 euro od osoby.

 

PAP

 

 

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie