Za wejście do warszawskiego ZOO zapłacimy… reklamówką żołędzi

Kultura
Za wejście do warszawskiego ZOO zapłacimy… reklamówką żołędzi
Pixabay/NellyBelly

Warszawski ogród zoologiczny zbiera żołędzie dla swoich podopiecznych. W związku z tym, że jest to praca żmudna i pracochłonna, władze zoo postanowiły wynagrodzić swoich pomocników. Każdy, kto przyniesie do ZOO reklamówkę suchych i ładnych żołędzi, wejdzie do ogrodu za darmo.

"Rozpoczynamy jesienną zbiórkę żołędzi dla naszych podopiecznych. Uwielbiają je daniele, żubry, bizony, jelenie sika i inne kopytne. To doskonały i zdrowy smakołyk. Każdy, kto przyniesie do ZOO reklamówkę (ok. 2 - 2,5 kg) suchych i ładnych żołędzi wejdzie do ogrodu za darmo. Orzechy włoskie również mile widziane;) Kasztany nie wchodzą w grę, chyba, że do robienia ludzików;))" - napisało ZOO na swoim profilu na Facebooku.

 

 

- Zorganizowane wycieczki przynosiły do nas żołędzie od lat i za to dostawały darmowe wejście do ZOO. Teraz stosujemy tę zasadę również dla pojedynczych zwiedzających. Każdy, kto przyniesie tę reklamówkę żołędzi, może do ogrodu wejść za darmo - wyjaśniła polsatnews.pl Żaneta Antosiewicz z warszawskiego ZOO.

 

Antosiewicz dodała, że na miejscu nikt nie waży przynoszonych reklamówek, więc nie musi to być dokładnie 2,5 kilograma orzechów. - Ważne, by nie była to mała torebeczka, a po prostu większa reklamówka - wyjaśniła.

 

ZOO nie wyznaczyło terminu zakończenia akcji. Będzie trwała dopóki świeże żołędzie będą nadawać się do spożycia przez zwierzęta. Bezpłatne wejście obowiązuje w dniu, w którym zostaną przyniesione żołędzie lub orzechy. ZOO nie wydaje żadnych wejściówek do wykorzystania w innym terminie.

 

Bilet normalny do ZOO kosztuje 25 zł. Ulgowy 15 zł.

 

polsatnews.pl

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie