Szkotki nie wyszły na mecz. Media sugerują, że z powodu kaca

Sport
Szkotki nie wyszły na mecz. Media sugerują, że z powodu kaca
Flickr/Helgi Halldórsson/CC BY-SA 2.0

UEFA wszczęła postępowanie w sprawie szkockiej reprezentacji kobiecej do lat 19, która odmówiła gry w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy z Serbią. Jako powód podano chorobę, ale media z Bałkanów sugerowały, że zawodniczkom przeszkodził ... kac.

Szkotki miały się zmierzyć z Serbkami w poniedziałek w Albanii w pojedynku, którego stawką było zajęcie pierwszego miejsca w grupie. Drużyna nie wyszła na boisko, a jako powód podano kłopoty zdrowotne. Szkocka federacja zaznaczyła w komunikacie, że na ostre zapalenie żołądka i jelit uskarżało się dziewięć zawodniczek i ośmiu członków sztabu szkoleniowego.


Straciły wszystkie prawa do premii


Serbskie media twierdziły jednak, że przyczyną gorszej dyspozycji piłkarek był kac, który był z kolei efektem hucznego świętowania przez Szkotki efektownej wygranej w meczu z ekipą gospodarzy 11:0. Mecz ten miał jednak miejsce pięć dni wcześniej.


Zgodnie z przepisami zespół, który odmówi gry, traci wszystkie prawa do premii wypłacanych przez UEFA. Europejska centrala poinformowała, że komisja dyscyplinarna zajmie się sprawą w środę. Istnieje możliwość, że Serbkom zostanie przyznane zwycięstwo walkowerem 3:0.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie