George R. R. Martin nie wykluczył prequela "Gry o tron"

Kultura
George R. R. Martin nie wykluczył prequela "Gry o tron"
Flickr/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

Pisarz zasugerował fanom, że w przyszłości będą mogli przeczytać więcej książek na temat świata Westeros i wydarzeń, które rozegrały się przed pierwszym tomem sagi.

- Mam tysiące stron zmyślonej historii na temat wszystkiego, co doprowadziło do "Gry o tron", więc jest dużo materiału, a ja wciąż go dopisuję - powiedział George R.R. Martin w rozmowie z portalem Deadline.

 

Pisarz zastrzegł jednak, że fani serii "Pieśń lodu i ognia" nie powinni się jeszcze ekscytować. - W tej chwili wciąż jeszcze mamy serial do ukończenia i mam dwie książki do oddania, więc to wszystko są jedynie spekulacje - dodał.

 

Miejscem akcji "Pieśni lodu i ognia" jest fikcyjny świat, w którym pory roku mogą trwać kilka lat. Główny wątek powieści koncentruje się na wydarzeniach związanych z walką o władzę między wielkimi rodami. Saga ma klkunastu równoległych bohaterów, niektórzy z nich giną w trakcie trwania opowieści. 


Trwa pisanie szóstego tomu


Saga zaplanowana na siedem tomów, z których jak na razie wydanych zostało pięć: "Gra o tron", "Starcie królów", "Nawałnica mieczy", "Uczta dla wron" oraz "Taniec ze smokami". Autor pracuje nad kolejnymi tomami sagi: "Wichry zimy"  i "A Dream of Spring".


Martin nadal nie podał daty wydania "Wichrów zimy". Miesiąc w temu, w okolicznościowym wpisie opublikowanym na jego blogu z okazji 20. rocznicy publikacji pierwszego tomu sagi, napisał: "Oto jestem dwadzieścia lat później... wciąż pracuję nad szóstą książką (i przykro mi, ale nie mam jeszcze komunikatu w sprawie jej ukończenia)".


Pierwsze pięć tomów rozeszło się w nakładzie ponad 24 milionów egzemplarzy i zostało przetłumaczonych na ponad 20 języków.
Światowym przebojem jest serial oparty na powieściach George R. R. Martina.


Serial wróci latem przyszłego roku


Siódmy, przedostatni sezon "Gry o tron" pojawi się w czerwcu 2017 roku. Zdjęcia kręcone będą głównie w Irlandii Północnej, a także Hiszpanii i Islandii.


Serial właśnie został wyróżniony 12 kolejnymi statuetkami Emmy (amerykańskie nagrody, przyznawane najlepszym produkcjom telewizyjnym, tzw. "telewizyjne Oscary"), stając się tym samym rekordzistą z łączną liczbą 37 przyznanych "Emmy Awards".

 

booklips.pl, polsatnews.pl

ptw/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie