Cudowne ozdrowienie rosyjskiego paraolimpijczyka? Pozuje do zdjęć bez wózka inwalidzkiego

Sport
Cudowne ozdrowienie rosyjskiego paraolimpijczyka? Pozuje do zdjęć bez wózka inwalidzkiego
Twitter.com
Paraolimpijczyk "ozdrowiał" na wakacjach na Krymie.

Szykuje się kolejny skandal związany z rosyjskimi sportowcami. Wiaczesław Lenski, rosyjski paraolimpijczyk poruszający się na wózku inwalidzkim wystartował w alternatywnych igrzyskach pod Moskwą. To impreza tylko dla Rosjan wykluczonych z Rio za doping. Pływak, który zdobył tam aż cztery medale, opublikował w sieci zdjęcia z wakacji. Na fotkach Rosjanin stoi na własnych nogach bez żadnej pomocy!

Reprezentacja Rosji cierpiała z powodu wykluczenia z igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro z powodu masowego stosowania dopingu przez zawodników, postanowiła więc zorganizować zawody we własnym gronie pod Moskwą. Alternatywna olimpiada, w której skład wchodzili wyłącznie zawodnicy rosyjscy przyniosła cztery medale w pływaniu (trzy złote - 50 i 100 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem grzbietowym i jeden srebrny) Wiaczesławowi Lenskiemu.

 

 
Za swoje zasługi Rosjanin otrzymał wiele nagród: obok czterech milionów rubli (nieco ponad 50 tys. euro) miał także możliwość spotkania z ministrem sportu w Rosji, Witalijem Mutką. Poruszający się podczas zawodów na wózku inwalidzkim Lenski w ostatnich dniach stał się jednak antybohaterem. Powód? Zdjęcia z wakacji na Krymie, które można znaleźć w sieci.

 

Relacja z wakacji zawodnika wzbudziła wielkie wątpliwości, bowiem stojący przed samochodem Lenski... robi to bez niczyjej pomocy! Media błyskawicznie zauważyły ten fakt i oskarżyły zawodnika o kłamstwa na temat swojego stanu zdrowia. Oliwy do ognia dolewają kibice:


"Czyżby cudownie ozdrowiał po wizycie u ministra?"

 

Czy pływak na pewno jest więc niepełnosprawny, skoro potrafi stać na własnych nogach i prowadzić auto? 24-latek zdążył już zabrać głos w całej sprawie i wytłumaczyć nieporozumienie:


Pokonanie o własnych siłach nawet najmniejszego dystansu to dla mnie gigantyczny wysiłek, dlatego używam wózka inwalidzkiego. To wcale nie musi oznaczać, że nie jestem w stanie stanąć na chwilę na nogi, żeby ktoś mógł zrobić mi zdjęcie.

 

 

polsatsport.pl

ch, Polsat Sport/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie