Zalewska: edukacja seksualna to przede wszystkim w domu

Polska

Minister edukacji zapowiada, że w ciągu najbliższych dwóch lat w każdej szkole pojawi się wyspecjalizowany pedagog i psycholog i to oni będą w głównej mierze pomagać w edukowaniu seksualnym dzieci. - Rodzice terapii klasowych raczej nie potrzebują. Szanują emocje, nieśmiałość swoich dzieci. Myślę, że edukacja seksualna, to przede wszystkim w domu - powiedział Anna Zalewska.

Szefowa MEN przypomniała, że w szkołach jest obecnie przedmiot zajmujący się seksualnością. - Jednocześnie odbudowujemy przedmioty na poszczególnych etapach edukacji. W szkole podstawowej i liceum na poziomie ogólnym będzie biologia. Tam będą mogły znaleźć się odpowiednie elementy edukacji seksualnej. Przypominam, że są też lekcje wychowawcze - stwierdziła w  programie "Wydarzenia o 22:00".  

 

Joanna Wrześniewska-Siegier zapytała o ewentualne zmiany w podręcznikach do wychowania do życia w rodzinie, mających rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jest w nich napisane m.in. że prezerwatywy są nieszczelne, a globulki powodują uszkodzenie płodu. - Eksperci twierdzą, że to podręcznik do wychowania w rodzinie z czysto katolickiego punktu widzenia - zaznaczyła dziennikarka.

 

- Przekażę te uwagi ekspertom, którzy będą pracować nad podstawami programowymi - odparła Zalewska.

 

Polsat News

ml/ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie