"Osoby sfrustrowane, nic im się nie udało, turyści polityczni" - wiceszef MSWiA o kole Europejscy Demokraci

Polska
"Osoby sfrustrowane, nic im się nie udało, turyści polityczni" - wiceszef MSWiA o kole Europejscy Demokraci
Polsat News

- Te działania dostarczają mi osobistej satysfakcji. Przewidywałem to, że gdy PO straci władzę, zacznie się rozsypywać i skończy w taki sposób, że być może nawet progu wyborczego nie przejdzie w kolejnych wyborach. To partia bezideowa i bezprogramowa, którą spajała władza i interesy różnego typu – powiedział w programie "Graffiti" wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

- Żadnych szans nie ma to koło. To osoby, które są sfrustrowane, nic im się nie udało, to turyści polityczni, szczególnie Michał Kamiński, który zaliczył sporo partii, zawiódł tych, którzy go wypromowali, czyli PiS, dziś szuka swojego miejsca na innej części sceny politycznej - powiedział Jarosław Zieliński o założonym w środę kole Europejscy Demokraci, do którego należą byli członkowie PO Stefan Niesiołowski, Jacek Protasiewicz, Michał Kamiński i Stanisław Huskowski.


- Kiedy PO straciła władzę, wpływy i konfitury, to kłócą się, rozchodzą i walczą między sobą - podkreślił Zieliński.

 

"Głosowanie zgodnie z sumieniem"


Wiceminister odniósł się także do tego, że w czwartek Sejm zajmie się dwoma obywatelskimi projektami ws. aborcji. Jeden z nich całkowicie zakazuje usuwania ciąży, drugi liberalizuje obecne przepisy. - Jestem za ochroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci - zadeklarował Zieliński. - Na pewno nie będę głosował za liberalizacją przepisów aborcyjnych - dodał.


- Z trudem mogę się pogodzić z tym projektem, żeby go dalej procedować, ale jeśli chodzi o głosowanie proceduralne, to jeszcze to ustalimy, a jeśli chodzi o głosowanie nad rozstrzygnięciem ostatecznym, to jest kwestia sumienia. Nie ma w PiS dyscypliny, nikt jej nie narzuca - podkreślił wiceminister.


Nie będzie zmian w emeryturach mundurowych


Zieliński zdementował także medialne doniesienia o zmianach w emeryturach dla mundurowych. - Nie planujemy żadnych zmian w systemie emerytalnym dla mundurowych. To jakaś wrzutka medialna. Zapewniam z całą stanowczością, że takie prace się nie toczą i nie są planowane - podkreślił wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Polsat News

prz/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie