TNS: coraz więcej Polaków dobrze ocenia pracę prezydenta

Polska
TNS: coraz więcej Polaków dobrze ocenia pracę prezydenta
PAP/Jacek Turczyk

We wrześniu pracę prezydenta dobrze ocenia 51 proc. badanych, źle - 39 proc. Pozytywnie o pracy premier wypowiada się 45 proc., a negatywnie 44 proc. Działania rządu dobrze ocenia 38 proc., a źle 49 proc. - wynika z sondażu TNS Polska.

51 proc. badanych pozytywnie ocenia wypełnianie obowiązków głowy państwa przez Andrzeja Dudę, z czego zdecydowanie dobrze o jego pracy mówi 11 proc. Negatywnie pracę głowy państwa ocenia 39 proc., przy czym zdecydowanie negatywnie o wypełnianiu przez Andrzeja Dudę obowiązków głowy państwa mówi 13 proc. ankietowanych. Co dziesiąty badany (10 proc.) nie ma zdania na temat pracy prezydenta.

 

W porównaniu z wynikami z sierpnia odsetek pozytywnych ocen prezydenta wzrósł o 3 punkty procentowe, odsetek ocen negatywnych spadł również o 3 punkty procentowy; nie zmienił się odsetek osób niemających wyrobionego zdania na temat pracy prezydenta.

 

Premier Beata Szydło ma więcej zwolenników niż przeciwników

 

45 proc. ankietowanych przez TNS Polska pozytywnie ocenia pracę premier Beaty Szydło, przy czym 8 proc. respondentów - bardzo dobrze. Negatywnie pracę szefowej rządu ocenia 44 proc., z czego 12 proc. ankietowanych wyraża zdecydowane niezadowolenie z jej pracy. 11 proc. nie ma zdania na ten temat.

 

W porównaniu z ubiegłym miesiącem o 1 punkt procentowy spadło poparcie dla premier, przy jednoczesnym wzroście o 1 punkt procentowy ocen negatywnych. Na niezmienionym poziomie 11 punktów procentowych pozostał odsetek badanych, którzy nie mają wyrobionej opinii na temat wykonywania przez Beatę Szydło obowiązków premiera.

 

49 proc. źle ocenia działania rządu, przy czym zdecydowanie negatywnie o pracy Rady Ministrów wypowiada się 13 proc. badanych. Dobrze o pracy Rady Ministrów mówi 38 proc., z czego 5 proc. respondentów ocenia pracę rządu bardzo dobrze. 13 proc. pytanych wstrzymuje się od jednoznacznej opinii na temat działalności rządu.

 

W porównaniu z sierpniem o 2 punkty proc. spadły pozytywne oceny rządu; jednocześnie o 1 punkt procentowy wzrósł odsetek ocen negatywnych. Również o 1 punkt procentowy wzrósł odsetek badanych, którzy nie umieją jednoznacznie ocenić pracy obecnego gabinetu rządowego.

 

TNS Polska przeprowadził sondaż w dniach 9-14 września na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1059 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie