Powstanie film o Annie Przybylskiej. Nowe produkcje Polsatu

Kultura
Powstanie film o Annie Przybylskiej. Nowe produkcje Polsatu
Polsat News

Historia nawiązująca do sportowca Jerzego Górskiego, komedia o 30-letniej singielce, serial animowany dla dorosłych oraz film o aktorce Annie Przybylskiej. Takie projekty wybrała Grupa Polsat, w ramach Cyfrowej Strefy Twórców. To program skierowany do twórców i producentów filmowych. Cztery filmy za dwa lata trafią na duże i małe ekrany.

Po zaledwie czterech miesiącach od startu Cyfrowej Strefy Twórców, Grupa Polsat wybrała cztery projekty, w które zainwestuje w najbliższych miesiącach.

 

- Propozycji ze strony twórców i producentów było ponad 250. Do tej pory udało nam się ocenić merytorycznie i finansowo 240 z nich. Wybraliśmy cztery, ale myślę, że jeszcze do końca roku poinformujemy o kolejnych projektach, które powstaną w ramach Cyfrowej Strefy Twórców – powiedziała Agnieszka Odorowicz, członek Zarządu Cyfrowego Polsatu.

 

Ambitne kino

 

Trzy filmy i jeden serial animowany dla dorosłych mają być produkcjami ambitnymi.

 

- Ambitna komercja, to jest moim zdaniem to, czego dotychczas nie za wiele mieliśmy na naszym rynku filmowym - dodał Aleksander Myszka, członek Rady Nadzorczej Cyfrowego Polsatu, Polkomtela i Telewizji Polsat. Ocenił, że aktywność Grupy Polsat może przyczynić się do zwiększenia liczby filmów tego typu.

 

Już w przyszłym roku

 

Na konferencji podczas Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni uchylono zaledwie rąbka tajemnicy o filmach, które powstaną w 2017 i 2018 roku.

 

Jako pierwszy powstanie film Łukasza Palkowskiego, reżysera hitu "Bogowie", pt. "Podwójny Ironman". Następnie na ekrany trafi 13-odcinkowy animowany serial komediowy. Ten oparty został na tworzonym od 2002 roku komiksie, pt. "Wilq Superbohater". W roku 2018 zobaczymy komedię romantyczną Bartosza Prokopowicza "Brawo My!" oraz najbardziej wyczekiwaną biografię Anny Przybylskiej pt. "Gwiazda" w reżyserii Radosława Piwowarskiego.

 

Polsat News

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie