Okup był mniejszy, niż żądali. Porywacze zamordowali siostrzenicę prezesa Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej

Sport
Okup był mniejszy, niż żądali. Porywacze zamordowali siostrzenicę prezesa Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej
PAP/EPA/Jose Mendez
Na zjd. siedziba oddziały firmy IBM, w której pracowała porwana kobieta

Ciało porwanej dla okupu siostrzenicy prezesa Angela Marii Villara znaleziono we wtorek w Meksyku - poinformował szef MSZ Hiszpanii Jose Manuel Garcia-Margallo. - Zapłacono pewną sumę, mniejszą od tej, jakiej żądano. Sądziliśmy, że jest tylko kwestią czasu, gdy powróci ona cała i zdrowa. Niestety, sprawy nie potoczyły się w ten sposób - oświadczył minister na antenie radia Onda Cero.

Kobieta została uprowadzona 13 września. Jej zwłoki znaleziono w Toluce, około 60 km na południowy zachód od stolicy kraju. Porywacze zmusili ją do pobrania pieniędzy z bankomatu, po czym zażądali od rodziny okupu. Kobieta pracowała w Meksyku dla firmy IBM.

 

66-letni Angel Maria Villar, były piłkarz reprezentacji Hiszpanii i Athletic Bilbao, kieruje narodową federacją od 1988 roku, a od 1998 jest członkiem Komitetu Wykonawczego FIFA.

 

 

Podczas tegorocznych mistrzostw Europy we Francji zastępował zawieszonego prezydenta UEFA Michela Platiniego, m.in. wręczał medale piłkarzom Portugalii i reprezentacji gospodarzy po finałowym meczu na Stade de France.

 

PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie