Związkowcy okupują resort zdrowia

Polska
Związkowcy okupują resort zdrowia
Polsat News

- Minister Konstanty Radziwiłł pojechał na Radę Ministrów, będzie rozmawiał z panią premier. Po spotkaniu na Radzie Ministrów wyjdziemy do państwa z większa ilością informacji - przekazała rzeczniczka resortu zdrowia Milena Kruszewska. Zapewniła, że przedstawicielki NSZZ "Solidarność", które po poniedziałkowych rozmowach zdecydowały się nie opuszczać gmach MZ są "bezpieczne i zaopiekowane".

Krajowy Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność w oświadczeniu poinformował, że związkowcy czekają na zakończenie posiedzenia rządu. Poinformowali, że minister Radziwiłł spotkał się z nimi przed wyjazdem na posiedzenie Rady Ministrów.


- Związkowcy przekazali informację, iż są otwarci na dialog z osobą ciesząca się wiarygodnością i zaufaniem. Taką osobą jest bez wątpienia premier Beata Szydło - wskazała przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Maria Ochman.


"Oczekujemy realizacji programu wyborczego PiS"


W wydanym w poniedziałek komunikacie NSZZ "Solidarność" wskazano, że związkowcy mają świadomość, że "po ośmiu latach dewastacyjnej polityki kolejnych rządów PO-PSL nie nastąpi radykalna zmiana na lepsze".


"Nie formułujemy postulatów niemożliwych do realizacji - oczekujemy jedynie realizacji programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości oraz obietnic złożonych naszemu środowisku w expose pani premier" - podkreślili.

 


Postulaty związkowców


Związkowcy domagają się podwyżki wynagrodzeń wszystkich pracowników zatrudnionych w placówkach ochrony zdrowia i "radykalnego przyspieszenia" prac nad ustawą o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia.


Chcą także przygotowania i uchwalenia ustawy o sieci szpitali, zwiększenia finansowania Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz utrzymania dotychczasowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.


W rozmowach, w nocy z poniedziałku na wtorek z przedstawicielkami NSZZ "Solidarność" uczestniczyli m.in. szefowa gabinetu politycznego premier Elżbieta Witek oraz  minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

 

PAP

prz/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie