Sprzedają domy na kółkach za 80 tys. złotych. Chcą przekonać do nich Polaków

Biznes
Sprzedają domy na kółkach za 80 tys. złotych. Chcą przekonać do nich Polaków
Tiny House

Czy Polak byłby w stanie zamienić ukochane "m", w dodatku z 30-letnim kredytem hipotecznym, na domek na kółkach. Przekonana jest o tym warszawska firma, która zaprojektowała i wybudowała małe domki, do mieszkania w których nie trzeba mieć własnej działki. Wystarczy wynająć lub wydzierżawić kawałek ziemi i "zaparkować" tam swój dom, by móc mieszkać w wymarzonej lokalizacji.

Krystian Scheurer, współwłaściciel firmy Tiny House, przyznaje, że "od małego zastanawiał się, dlaczego ludzie tak bardzo lubią ogródki działkowe i dlaczego wiedząc, że to, co na nich mają, czyli mały domek, trochę przestrzeni i zieleń im wystarcza i nie chcą tak żyć cały rok?".

 

Dlatego, choć jego wykształcenie nie ma żadnego związku z architekturą, postanowił tworzyć domki na kółkach. Takie, które dałyby ich mieszkańcom swobodę - nie tylko tę wynikającą z braku kredytu mieszkaniowego, ale i z braku ograniczeń lokalizacyjnych.

 

Projekt na życzenie

 

Okazało się, że mieszkania na kółkach, które można było oglądać głównie w amerykańskich filmach, spodobały się również nad Wisłą. Firma zrealizowała już zamówienia na 20 takich domów.

 

 

- Koszt domu to między 75-85 tys. zł i mówimy tu o domu gotowym do zamieszkania - podkreśla Krystian Scheurer.

 

Jak dodaje, klientami są osoby pomiędzy 25-45 rokiem życia, i wszyscy mają swoje, dość konkretne wymagania. 

 

- Właśnie teraz tworzymy projekt dla klientki, która prowadzi fundację pomagającą osobom niepełnosprawnym i potrzebuje takiego domu, by móc organizować warsztaty w całej Polsce - powiedział.

 

polsatnews.pl

jak/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie