Schetyna: start Tuska w wyborach prezydenckich wymusi na opozycji współpracę

Polska
Schetyna: start Tuska w wyborach prezydenckich wymusi na opozycji współpracę
PAP/Jacek Bednarczyk

Ewentualny start Donalda Tuska w wyborach prezydenckich będzie "z natury rzeczy" wymuszać na opozycji współpracę - ocenił we wtorek w Poznaniu Grzegorz Schetyna. Lider PO odniósł się do słów Ewy Kopacz, że Tusk byłby najlepszym kandydatem opozycji na prezydenta.

W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej” b. premier stwierdził, że obecny przewodniczący Rady Europejskiej mógłby być wspólnym kandydatem opozycji w wyborach prezydenckich. - Lepszego kandydata zjednoczona opozycja nie znajdzie - powiedziała b. premier zastrzegając, że najpierw sam Donald Tusk musiałby wyrazić zgodę.

 

"Sprzyja mu polityczny kalendarz"

 

Pytany o tę wypowiedź Kopacz lider Platformy Obywatelskiej stwierdził we wtorek w Poznaniu, że ewentualnej kandydaturze Tuska sprzyjać powinien polityczny kalendarz.

 

- Że będzie świetnym prezydentem Polski w przyszłości - w to wierzę. Natomiast to kwestia dobrej koincydencji czasowej, bo on, jestem przekonany, zakończy swój mandat (szefa Rady Europejskiej) pod koniec 2019 roku, a wybory prezydenckie są wiosną 2020 roku. Uważam, że to z natury rzeczy będzie też wymuszać ze strony opozycji budowanie otwartej współpracy a jednocześnie skutecznego pomysłu na to, by wygrać z kandydatem PiS, z obecnym prezydentem. Tak, to jest wyzwanie - ocenił lider PO.

 

Grzegorz Schetyna przyjechał do Poznania, by wziąć udział w regionalnej konwencji programowej partii.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie