Premier po spotkaniu ze związkowcami: ustaliliśmy tryb dalszego dialogu

Polska
Premier po spotkaniu ze związkowcami: ustaliliśmy tryb dalszego dialogu
PAP/Radek Pietruszka

Ustaliliśmy harmonogram spotkań i konsultacji z przedstawicielkami NSZZ "Solidarność" - powiedziała we wtorek premier Beata Szydło po spotkaniu ze związkowcami. Związkowcy zapowiadają, że będą pilnować, czy resort zdrowia przestrzega ustalonych terminów.

W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" odbyło się we wtorek po południu spotkanie Beaty Szydło z przedstawicielkami NSZZ "Solidarność", które spędziły noc w resorcie zdrowia, ponieważ chciały jej przedstawić swoją ocenę sytuacji w systemie ochrony zdrowia. W spotkaniu uczestniczył też minister Konstanty Radziwiłł.

 

Harmonogram spotkań i konsultacje

 

Premier powiedziała po spotkaniu, że ustalono tryb dalszego dialogu, do którego zobowiązały się obydwie strony. - Zobowiązałam pana ministra (ministra zdrowia - red.) do konkretnych działań, w konkretnym czasie - mówiła.

 

- Ustaliliśmy harmonogram spotkań i konsultacji dotyczących projektów ustaw, które w tej chwili przygotowuje resort. Czekamy na opinie Solidarności w sprawie tych projektów. I również na opinie i na sformułowanie na piśmie tych oczekiwań, które były tutaj podnoszone - podkreśliła premier.

 

Oceniła, że dyskusja podczas spotkania z przedstawicielami Solidarności była "dobra i rzeczowa". - Rozmawialiśmy o bardzo konkretnych sprawach. Przedstawiciele Solidarności przedstawili swoje oczekiwania, swoje wątpliwości. Dyskusja była bardzo dobra - podkreśliła.

 

Chcą podwyżki wynagrodzeń

 

Związkowcy domagają się podwyżki wynagrodzeń wszystkich pracowników zatrudnionych w placówkach ochrony zdrowia i "radykalnego przyspieszenia" prac nad ustawą o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia.

 

Chcą także przygotowania i uchwalenia ustawy o sieci szpitali, zwiększenia finansowania Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz utrzymania dotychczasowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie