Nieoficjalnie: w środę nowe koło poselskie z udziałem byłych polityków PO

Polska
Nieoficjalnie: w środę nowe koło poselskie z udziałem byłych polityków PO
Polsat News

W środę ma zostać zaprezentowany skład nowego koła poselskiego z udziałem m.in. usuniętych latem z PO: Michała Kamińskiego, Jacka Protasiewicza i Stanisława Huskowskiego - dowiedziała się nieoficjalnie PAP. Twórcy koła sądzą, że dołączą do nich kolejni spośród obecnych posłów PO.

W kontekście ewentualnego wyjścia z PO w mediach pojawiły się nazwiska - Stefana Niesiołowskiego i Bożenny Bukiewicz. Posłanka zdementowała jednak te doniesienia. - Nigdzie nie wychodzę, do żadnego koła, zostaję w Platformie - powiedziała Bukiewicz. Niesiołowski odpowiedział, że nie udziela żadnych informacji na temat swej politycznej przyszłości.

 

Kamiński, Huskowski i Protasiewicz zostali 20 lipca decyzją zarządu PO wyrzuceni z partii za - jak argumentowano - "szkodzenie" jej wizerunkowi. Protasiewicz i Huskowski w sierpniu odwołali się od decyzji władz ugrupowania do sądu koleżeńskiego Platformy.

 

Kilkanaście godzin temu Huskowski poinformował na Facebooku, że wycofał z sądu pismo w sprawie odwołania. - Utraciłem wiarę, że zostanie ono rzetelnie przeanalizowane i obiektywnie ocenione - napisał polityk. Jak dodał, przesądziły o tym dwie sprawy. - Nie doczekałem się, mimo upływu terminu, uzasadnienia "wyroku", a wystosowany przez 30 parlamentarzystów PO list w mojej, Jacka Protasiewicza i Michała Kamińskiego obronie zamiast wywołać refleksję i dyskusję w Zarządzie Krajowym PO, spowodował indywidualne "rozmowy dyscyplinujące" przewodniczącego Grzegorza Schetyny z sygnatariuszami - wyjaśnił Huskowski.

 

 

"Myślę, że na trzech nazwiskach się nie skończy"

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w środę, na konferencji prasowej, ma zostać zaprezentowany skład nowego koła; do Kamińskiego, Huskowskiego i Protasiewicza ma dołączyć dwóch dotychczasowych parlamentarzystów Platformy. - Myślę, że na początek będą to dwie osoby, później zobaczymy - powiedział jeden z byłych posłów PO.

 

O planach powołania w tym tygodniu koła poselskiego mówił też w poniedziałek w Radiu Zet Kamiński. - Myślę, że na trzech nazwiskach się nie skończy - zaznaczył poseł.

 

Dzień po wykluczeniu z PO Kamińskiego, Huskowskiego i Protasiewicza blisko 30 parlamentarzystów Platformy podpisało apel o przywrócenie ich w szeregi ugrupowania.

 

Autorem listu był Stefan Niesiołowski, a inicjatywę poparli m.in. b. premier Ewa Kopacz, b. ministrowie sprawiedliwości Cezary Grabarczyk i Marek Biernacki, b. minister zdrowia Marian Zembala, b. wiceszef MON Czesław Mroczek oraz posłowie: Henryka Krzywonos-Strycharska, Joanna Mucha, Krystyna Skowrońska, Marek Sowa, Kazimierz Plocke, Waldy Dzikowski i Leszek Ruszczyk.

 

PAP

zdr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie